غذاهای خوشمزه صربستان

از جمله مقاصد خوشمزه اروپا که انصافا از پتانسیل های گردشگری و توریستی بسیار بالایی نیز برخوردار است، صربستان (Serbia) می باشد که به جرات می توان گفت نقطه مشترکی میان فرهنگ غذایی شرق با غرب قاره سبز بحساب می آید. مردم این کشور در فرهنگ غذایی خود بیشتر علاقه مند به استفاده از گوشت، پنیر و همچنین سبزیجات هستند و در اغلب غذاهای خود سعی می کنند که از این مواد اولیه فوق العاده خوشمزه و مقوی کلی استفاده نمایند. صربی ها برای تمام وعده های غذایی خود ارزش و احترام خاصی قائل هستند و در این میان همیشه از تازه ترن متریال های غذایی هر فصل استفاده می کنند. با تمام این اوصاف، در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سدره همراه شوید تا شما را با تعدادی از غذاهای خوشمزه صربستانی آشنا نماییم.

پیشنهاد مطالعه:  تعدادی از غذاهای محبوب جمهوری چک

پُدواراک | Podvarak

عکسی از پُدواراک

از اصیل ترین و سنتی ترین غذاهای صربستان باید به پُدواراک اشاره کرد که البته می توان با این غذا در اغلب کشورهای موجود در منطقه بالکان اروپا مواجه شد اما بی اغراق مزه اصلی این غذا را تنها در رستوران های صربستانی باید امتحان کرد. پدواراک غذایی است که از ترکیب کلم ترش، گوشت پخته شده و یا مرغ، هویج، سیر، پیاز و همچنین مقداری سوسیس و یا گوجه تهیه می شود که البته گاها در آن از قارچ و سیب زمینی نیز استفاده می شود و همین امر سبب گشته تا صربی ها از یک غذای فوق العاده خوشمزه و نسبتا سنگین در فصل زمستان خود استفاده نمایند.

چواپی | Cevapi

عکسی از چواپی

به لیست غذاهای خوشمزه صربستان، چواپی را نیز اضافه کنید که قطعا از خوردن آن پشیمان نخواهید شد! چواپی در حقیقت نوعی کباب گوشتی در سنت غذایی صربی ها است که از شکل و شمایلی همچون یک سوسیس برخوردار می باشد و می توان آن را هم بصورت خالی میل نمود و از مقداری نان جهت سرو آن استفاده کرد. لازم به ذکر است این غذا از شباهت فوق العاده زیادی با کباب های تابه ای ما ایرانی برخوردار است و به همین خاطر می توان اطمینان داد که شما گردشگران ایرانی در سفر به صربستان از نوش جان کردن چیزی بین 7 تا 10 عدد از کباب های چواپی کاملا سیر و خشنود خواهید شد.

خوراک بو داده | Pecenje

عکسی از پسنیا

پسنیا یا پسنی یکی دیگر از غذاهای سنتی و فوق العاده محبوب در میان اهالی صربستان است که از گوشت گوسفند و یا بز تهیه می شود و اغلب از آن در مراسم های بزرگ و رسمی همچون عروسی ها استفاده می شود. اسم این غذا به معنای بو داده شده است که با توجه به پخت دراز مدت مترال های آن در ظرفی از ادویه های مخصوص صربی که اتفاقا سبب به شهرت رسیدن این غذا در کل دنیا شده است، می توان گفت اسم فوق العاده مناسبی بر روی این غذا گذاشته شده است. جالب است اگر بدانید در مناطق مختلف صربستان این غذا به شیوه های گوناگونی طبخ و تهیه می شود و برخی آن را بصورت گریل شده و برخی دیگر به شکل کبابی و کاملا پخته شده سرو می نمایند.

پلیجسکاویکا | Pljeskavica

عکسی از پلیجسکاویکا

از پرطرفدارترین غذاهای کمپینی و پیک نیکی صربستان باید به پلیجسکاویکا اشاره کرد که همچون چواپی از دسته غذاهای کبابی در فرهنگ غذایی صرب ها بحساب می آید و برای تهیه آن از مقداری گوشت گاو و یا خوک چرخ کرده استفاده می کنند و آن را برای مدتی در پیاز قرار می دهند و سپس گوشت آماده شده را بصورت همبرگری (دایره ای) درآورده بر روی اجاق قرار می دهند تا به خوبی گریل می شود. ناگفته نماند شرط اصل بودن یک پلیجسکاویکا، حس کردن بوی دودی از آن است.

آجوار | Ajvar

  عکسی از آجوار  

نام آجوار را هم به لیست غذاهای خوشمزه ای که حتما بایستی در سفر به صربستان از آن استفاده کنید، درج نمایید. این غذا که از شباهت بسیاری با میرزا قاسمی و یا کشک بادمجان ما ایرانی ها برخوردار است و تنها تفاوتش مالیده شدن بر روی تکه های نان تست می باشد، از متریالی همچون: بادمجان، سیر، فلفل قرمز و دیگر ادویه های محبوب محلی تهیه می شود و اصولا باید رنگ آن نارنجی و از مزه ای کاملا تند نیز برخوردار باشد. ناگفته نماند در صورت تمایل می توانید از آشپزان صربستانی تقاضا کنید که به جای فلفل قرمز از فلفل دلمه ای در آجوار مورد علاقه شما استفاده نمایند تا طعم تند آن به حد قابل توجهی کمتر شود.

سارما | Sarma

عکسی از سارما

و اما آخرین غذای خوشمزه صربستانی که در این مطلب می خواهیم آن را به شما مخاطبان گرامی معرفی نماییم، سارما می باشد که از ظاهری همچون دلمه برخوردار است و طریقه تهیه و طبخ آن نیز بگونه ای است که بصورت لایه ای از گوشت و برگ کلم و یا برگ درخت انگور استفاده می شود. سارما یک غذای کاملا رایج در انواع و اقسام کشورهای اروپایی است که به جرات می توان گفت اصل و ریشه آن مربوط به سرزمین صرب ها می شود و خیلی حیف است اگر به این کشور اروپایی سفر کنید و یک وعده از غذاهای خود را به نوش جان کردن سارما اختصاص ندهید!

در ادامه بخوانید: مقاصد توریستی پر طرفدار در صربستان

نظری داده نشده


نظری بگذارید...