اصلی ترین شهرهای توریستی سوئیس

سوئیس (Switzerland) کشوری است قرار گرفته در بخش غربی قاره اروپا که از شرق به لیختنشتاین و اتریش، از جنوب به ایتالیا، از غرب به فرانسه و از شمال نیز به آلمان محدود می شود. پایتخت یکی از امن ترین کشورهای دنیا؛ یعنی سوئیس شهر برن است و بزرگترین شهر آن نیز زوریخ تلقی می شود. مساحت کل کشور سوئیس خیلی بزرگ نیست اما همین وسعت کم نیز به قدری از جذابیت های توریستی و گردشگری برخوردار شده است که شاید با کمی اغماض بتوان سوئیس را توریستی ترین کشور اروپا قلمداد نمود!

در سوئیس تمام شاخص خای مربوط به داشتن و یا ایجاد نمودن یک زندگی ایده آل در عالی ترین وضعیت خود به سر می برد. بسیاری از مردم دنیا سوئیس را با بانک هایش، شکلات های تلخ و شیرینش، جاذبه ها و مناظر طبیعی و همچنین تفریحات زمستانی اش می شناسند که به همین خاطر ما می خواهیم با عبور از چنین مواردی، در این مطلب از مجله گردشگری سدره تنها شما را با تعدادی از شهرهای توریستی و فوق العاده با اهمیت سوئیسی آشنا نماییم تا اگر روزی قصد انجام سفر به این کشور را داشتید، بدانید کدام شهرها برای میزبانی و اقامت شما و سایر همراهانتان مناسب تر می باشد.

پیشنهاد مطالعه:  بهترین جاذبه های گردشگری شهر سئول

شهر برن - Bern City

عکسی از شهر برن

وقتی صحبت از سوئیس و موضوعات مربوط به آن می شود، اولین چیزی که به ذهن هر شنونده و مخاطبی می رسد نام پایتخت این کشور اروپایی؛ یعنی شهر برن است. برن پنجمین شهر پر جمعیت سوئیس است که به جهات مختلفی از جمله وجود جنبه های سیاسی و استقرار نهادهای مهم این کشور در اقصی نقاط آن از اهمیت به سزایی برای دولت و همچینن مردم سوئیس برخوردار است. در برن علاوه بر جاری بودن جریان های سیاسی، کلی جاذبه مختلف طبیعی و گردشگری نیز وجود دارد که قطعا به گردشگرانی که این شهر را برای بازدید خود انتخاب کرده اند، مجال وقت تلف کردن را نمی دهد. لازم به ذکر است شهر برن در سال 2010 میلادی به عنوان یکی از 10 شهر برتر دنیا به لحاظ داشتن شاخص های بالای کیفی مربوط به زندگی انتخاب شده است. همچنین بد نیست بدانید که شروع پیشینه تاریخی پایتخت سیاسی کشور سوئیس به قرون وسطی باز می گردد.

شهر زوریخ - Zurich City‏ 

عکسی از شهر زوریخ

زوریخ نیز یکی دیگر از شهرهای مهم کشور سوئیس است که هم پر از جاذبه های توریستی و اماکن دیدنی می باشد و هم دارای بیشمار ساختمان رسمی و نهادهای مطرح اروپایی در گوشه و کنار خود است. شهر زوریخ پرجمعیت ترین و همچنین بزرگترین شهر سوئیسی ها بحساب می آید که اغلب آن را پایتخت فرهنگی این کشور خطاب می کنند. در زوریخ اصلی ترین ارکان اقتصادی کشور سوئیس قرار گرفته است و به همین دلیل معمولا نخستین شهری که در این کشور اروپایی از هر چیزی خود را مجهزتر می کند، شهر زوریخ است. این شهر جذاب و توریستی در بخش مال مرکزی سوئیس واقع شده است و دسته کم می توان در آن با 100 گالری هنری و 50 موزه معتبر و رسمی رو به رو شد. ناگفته نماند که شهر زوریخ در سال 2015 به عنوان گران قیمت ترین شهر دنیا نیز شناخته شد.

شهر ژنو - Geneva City‏ 

عکسی از شهر ژنو

اگر کل قاره اروپا را به لحاظ فعالیت های اقتصادی و شاخص های مربوط به آن مورد بررسی قرار دهید، خواهید دید که شهر ژنو بعد از شهرهای همچون لندن و زوریخ به عنوان سومین قطب بزرگ و مهار نشدنی اقتصاد در قاره سبز می باشد. ژنو دومین شهر پرجمعیت سوئیس است که در مقایسه با سایر شهرهای دیگر اروپایی، دارنده بیشترین نهادها و ارگان های مختلف اروپا در خود است که از مهمترین آنان می توان به استقرار سازمان ملل متحد در این شهر اشاره داشت. شهر ژنو احاطه شده توسط اقلیم های کوهستانی است و همیشه در چندین سال اخیر از آن به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی با شعار پایتخت صلح برای آن یاد شده است. گردشگران و علاقه مندان بازدید از شهر ژنو فراموش نکنند که در این شهر تا دلتان بخواهد می توانید با پارک ها و مراتع سرسبز مواجه شوید و در صورت تمایل، کل این شهر دوست داشتنی و جذاب را با کرایه کردن یک عدد دوچرخه به گشت و گذار بپردازید.

شهر لوزان - Lausanne City

عکسی از شهر لوزان

لوزان شهر فراز و نشیب ها است! این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی خود به این لقب نائل گشته است و همیشه در طول تاریخ از آن به عنوان زادگاه نویسندگان مطرح جهانی یاد کرده اند. شهر لوزان در حدفاصل 50 کیلومتری از شهر ژنو واقع شده است و به دلیل وجود مکان های تفریحی و همچنین باشگاه های ورزشی فراوانی که در سرتاسر این شهر تاسیس و مشغول به فعالیت هستند، همیشه از سوی عموم ورزشکاران و ورزش دوستان مورد توجه قرار گرفته است. لازم به ذکر است که مرکز کمیته بین المللی المپیک نیز در همین شهر سوئیسی واقع شده و به جرات می توان گفت سفر به سوئیس بدون بازدید از شهر لوزان، نصف و نیمه تمام خواهد شد.

شهر سنت موریتز - St.Moritz City

عکسی از شهر سنت موریتز

این شهر یک مقصد ایده آل برای تمام اسکی بازان و علاقه مندانِ این رشته ورزشی در دنیا است؛ چرا که در آن می توان با تعداد زیادی پیست اسکی کاملا استاندارد و معتبر مواجه شد. شهر سنت موریتز دارای جاذبه های گردشگری و دیدنی بسیاری است منتها به دلیل وجود اماکن اقامتی و پذیرایی سوپر لوکس و گران قیمت در آن، همیشه این شهر مکانی بوده است برای تفریح و گشت و گذار ثروتمندان که البته باید گفت بازدید از چنینی شهری اصلا هم مختص به افراد ثروتمند نمی شود و هر توریست و مسافری که دلش بخواهد می تواند به سنت موریتز سفر کند و از مناظر و چشم اندازهای طبیعی آن بازدید و سپس در هتل های ارزان تر این نقطه از کشور سوئیس نیز اقامت نماید.

شهر زرمات - Zermatt City

عکسی از شهر زرمات

پیش از هر چیزی در خصوص این شهر سوئیسی بد نیست بدانید که تردد ماشین های بنزینی در آن کاملا ممنوع می باشد و تنها وسایل نقلیه ای می توانند در آن به عبور و مرور خود بپردازند که توسط سوخت هیبریدی یا باتری به حرکت در می آیند. شهر زرمات به دلیل برخورداری از موقعیت کوهستانی، یکی از برترین شهرهای سوئیس برای اسکی کردن بحساب آورده می شود که برای وارد شدن به آن، تنها می توان از قطارهای بین شهری استفاده نمود.

شهر لوگانو - Lugano City

عکسی از شهر لوگانو

لوگانو شهری است با جمعیت کمتر از 60 هزار نفر که در بخش جنوبی کشور سوئیس قرار گرفته است و تقریبا می توان گفت اغلب مردم ساکن در این شهر به زبان ایتالیایی صحبت می کنند و بیشتر سازمان ها و همچنین بانک های شهر لوگانو نیز حاضر به ارائه خدمات ویژه خود به اتباع ایتالیایی می باشند. شهر لوگانو به دلیل داشتن شرایط جوی مناسب و همچنین وجود جاذبه های گردشگری و مکان های تفریحی قابل توجه همیشه با گرم تر شدن هوا در فصل تابستان به یکی از جدی ترین شهرهای توریستی سوئیس تبدیل می شود که بازدید از آن در چنین هنگامه ای واقعا خالی از لطف نخواهد بود.

شهر لوسرن - Lucerne City

عکسی از شهر لوسرن

این شهر نیز همچون تمام شهرهای دیگری کشور سوئیس که در این مطلب از مجله گردشگری سدره در خصوص آنان صحبت کردیم از جذابیت ها و دیدنی های خاصِ خود برخوردار است. در لوسرن اغلب مردم به زبان آلمانی صحبت می کنند و ترجیح می دهند که بیشتر ساعت روز را در خیابان ها و فضاهای سبز و کوهستانی موجود در این شهر سپری نمایند و به همین خاطر می توان جو حاکم بر این شهر سوئیسی را کاملا شاد و با نشاط تلقی کرد. ناگفته نماند شهر لوسرن از 2 جاذبه گردشگری بسیار مهم نیز برخوردار است که اصلا در کل کشور سوئیس شناخته شده و اغلب گردشگران این شهر نیز برای بازدید از آن روانه لوسرن می شوند! این جاذبه های فوق العاده دیدنی و جذاب عبارتند از: برج آب و پل Chapel.

در ادامه بخوانید: محبوب ترین غذاهای سرزمین مغرب | مراکش

نظری داده نشده


نظری بگذارید...