کیشیناو شهری جادویی در مولداوی

مولداوی یکی از مقاصد توریستی و گردشگری کمتر شناخته شده در قاره اروپا است که از یک سوی با کشور اوکراین و از سویی دیگر با سرزمین های رومانی دارای مرز مشترک می باشد. در کشور مولداوی شما می توانید با جاذبه های متعددی مواجه شوید و از تماشای کلی مکان دیدنی و مناظر کاملا طبیعی و دست نخورده آن حسابی به وجد بیایید. اما در این میان بایستی حواستان را نیز جمع کنید که شاید در حال حاضر بهترین نقطه برای گشت و گذارهای تفریحی در کل کشور مولداوی، محدود به پایتخت آن؛ یعنی شهر کیشیناو (Chisinau) شده باشد که اتفاقا بزرگترین شهر این سرزمین کاملا خاشک و دور مانده از آب های آزاد دنیا نیز بحساب می آید. پس در اداکه این مطلب با مجله گردشگری سدره همراه شوید تا شما را با تعدادی از جذاب ترین جاذبه های توریستی و اماکن دیدنی شهر کیشیناو آشنا نماییم.

پیشنهاد مطالعه:  برترین جاذبه های گردشگری گرجستان

کلیسای Ciuflea Monastery

عکسی از کلیسای Ciuflea Monastery

به عنوان اولین مکان دیدنی و چشم نوازی که پیشنهاد می کنیم در سفر خود به شهر کیشیناو حتما از آن بازدید بعمل آورید، باید کلیسای Ciuflea Monastery را نام ببریم که درست در نزدیکی هتل کیشیناو واقع شده و به دلیل ظاهر کاملا متفاوت خود با دیگر بناهای شهری، تشخیص موقعیت مکانی آن بسیار ساده می باشد. این ساختمان از نمای بیرونی به رنگ سفید و آبی برخوردار است و بر روی آن نیز از نُه گنبد طلایی استفاده شده است. ناگفته نماند کلیسای Ciuflea Monastery یکی از مهمترین بنای های موجود در کل کشور مولداوی بحساب می آید و مردم این کشور برای این مکان ارزش و احترام بسیار زیادی قائل هستند.

باغ Botanical

عکسی از باغ Botanical

پس از بازدید خود از کلیسای ملی بولداوی، بهتر است به سراغ یکی از جاذبه های طبیعی و فوق العاده بزرگ این شهر اروپایی بروید. باغ Botanical یکی از بهترین باغ های گیاهی موجود در کل قاره سبز است که از مساحتی بالغ بر 75 هکتار برخوردار است و بی اغراق می توان در آن با 90٪ از گونه های گیاهی مختلف مواجه شد و در مسیرهای باریک آن به قدم زدن در دنیایی از اکسیژن پرداخت و حسابی از بودن در چنین محیطی لذت برد و کلی عکس جذاب و خاطره انگیز نیز تهیه نمود. ناگفته نماند باغ Botanical درست در حدفاصل 8 کیلومتر از مرکز شهر قرار گرفته و راه دسترسی به آن کاملا آسان می باشد.

یادبود Victory

عکسی از یادبود Victory

از دیگر نقاط دیدنی و حماسی موجود در شهر کیشیناو بولداوی، تندیس یادبود کشته شدگان این کشور جهت حضور 5 ساله مولداوی در جنگ جهانی دوم است که این تندیس از پنج ستون قرمز به نشانه رنگ خون سربازان مولداوی ساخته شده است و قبر اکثر نظامیان کششته شده این کشور نیز درست در نزدیکی همین ستون ها واقع شده است. گردشگرانی که در دیگر سفرهای توریستی خود از کشورهای حاضر در جنگ های جهانی بازدید کرده اند، به خوبی با حس و حال تماشای چنین یادبودهایی آشنا هستند.

پارک مرکزی Stefan cel Mare 

عکسی از پارک مرکزی Stefan cel Mare

کیشیناو در کنار تمام پتانسیل های سیاسی، اقتصادی و همچنین اجتماعی و فرهنگی خود از تعداد قابل توجهی فضای سبز و دیدنی نیز برخوردار است که پارک مرکزی Stefan cel Mare یکی دیگر از همین دست اماکن کاملا تفریحاتی و خوش منظره این شهر دوست داشتنی می باشد که می توان تنها با کمی گردش در اقصی نقاط آن از نزدیک با شرایط زندگی و خصوصیات اخلاقی مردم مولداوی آشنا شد و با آنان به کمی معاشرت لذتبخش پرداخت. این پارک دقیقا در خیابان اصلی شهر کیشیناو قرار گرفته است.

ایستگاه قطار کیشیناو

عکسی از ایستگاه قطار کیشیناو

در بین مقاصد توریستی و گردشگری خود در شهر کیشیناو سعی کنید حتما از ایستگاه قطار این پایتخت اروپایی نیز بازدید کنید که تنها معماری ساختمان اصلی آن از جذابیت های بصری بسیاری برخوردار است. لازم به ذکر است درست در مقابل این ایستگاه تعدادی تندیس به عنوان یادواره قربانیان استالین نصب شده است و حس و حالی حماسی را به فضا القاء نموده است.

پارک Dendrarium 

عکسی از پارک Dendrarium

از دیگر فضاهای سبز با محیطی کاملا دنج و دوست داشتنی، پارک Dendrarium می باشد که معمولا با غروب آفتاب تبدیل به یکی از پاتوق های برجسته برای اهالی شهر کیشیناو می شود و می توان در آن با انواع مختلفی از گونه های گیاهی و درختی مواجه شد و با توجه به وجود امکانات رفاهی مناسبی که برای این مکان در نظر گرفته شده است، لحاظت خوشی را در آن سپری کرد. ناگفته نماند پارک Dendrarium در حال حاضر بزرگترین پارک شهری کیشیناو نیز بحساب می آید و در فاصله نسبتا مناسبی از مرکز پایتخت مولداوی نیز واقع شده است.

موزه ملی تاریخ

عکسی از موزه ملی تاریخ

خیلی حیف است اگر به کیشیناو مولداوی سفر کرده باشید و از موزه ملی تاریخ آن (National Museum of History) دیدن نکنید! در این موزه چیزی نزدیک به 350 هزار اثر هنر و تاریخی وجود دارد که قطعا بازدید از آنها برای شما گردشگران علاقه مند به فهم تاریخچه و فرهنگ یک ملت می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

بنای Triumphal Arch

عکسی از بنای Triumphal Arch

یکی از دیدنی ترین بناهای تاریخی شهر کیشیناو در واقع بنای Triumphal Arch یا همان دروازه مقدس است که چه بخواهید و چه نخواهید قطعا در طول مدت اقامتتان در این نقطه از کشور مولداوی با آن مواجه خواهید شد. این دروازه در واقع نماد پیروزی روس ها بر ترک های حاضر در سرزمین مولداوی می باشد و درست در فاصله تنها چند متری از آن کلیسایی به نام Nativity قرار گرفته است.

در ادامه بخوانید: دیدنی ترین دریاچه های ایالات متحده آمریکا

نظری داده نشده


نظری بگذارید...