معروف ترین مراکز غذاهای خیابانی جهان

غذاهای خیابانی در صنعت توریسم جهان کنونی ما از جایگاه حائز اهمیت و بسیار رفیعی برخوردار هستند و اگر بگوییم در دنیا کشورهای مختلفی هستند که تنها از طریق پرداختن به ایجاد جایگاه های مخصوصی برای تهیه و توزیع اینگونه از غذاهای خوشمزه و لذیذ توانسته اند برای خود نام و آوازه ای را دست و پا کنند، سخن گزافه ای را مطرح نکرده ایم! پس اگر شما هم از جمله گردشگران و توریست هایی هستید که با هدف امتحان کردن طعم و مزه های جدید به اقصی نقاط دنیا سفر می کنید، حتما در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سِدره همراه شوید تا با برخی از معروف ترین مراکز توزیع غذاهای خیابانی در ابعاد جهانی بیشتر آشنا شوید.

بمبئی - هند

عکسی از اغذیه فروش بمبئی

در تمام شهرهای هندوستان شما می توانید با فروشندگان مختلف غذاهای خیابانی مواجه شوید که در حال طبخ و تهیه غذاهای مورد نظرشان با روش های کاملا منحصر به فردی می باشند؛ اما در این میان، این شهر بمبئی است که با داشتن نزدیک به 17 هزار آشپز خیابانی نه تنها در کشور هند بلکه در کل دنیا به عنوان یکی از مراکز اصلی این نوع از غذاهای خوشمزه و لذیذ شناخته می شود و گردشگران در این شهر تنها کافی است اراده به خوردن یک وعده غذای خیابانی عمدتا تند را بکنند تا در اولین کوچه و خیابانی که قدم میگذارند، با بهترین غذای خیابانی کل عمرشان مواجه شوند! گردشگران و علاقه مندانِ میل کردن غذاهای خیابانی کشور هند بدانند و آگاه باشند که این کشور از نظر شاخص های بهداشتی و سلامتی به عنوان یکی از فقیر ترین کشورهای قاره آسیا بحساب می آید و بهتر است برای حفاظ سلامتی خود در طول سفر به شهرهای مختلف کشور هند، ترجیحا از غذاهای خیابانی که مستقیما بر روی آتش قرار می گیرند استفاده کنید و به هیچ عنوان از غذاهای سرد و لبنیاتی اغذیه فروشان این کشور استفاده نکنید!

از جمله غذاهای خیابانی پرطرفدار موجود در کشور هند می توان به: پاو باجی (سبزی کاری کاملا تند می باشد که می توان آن را با نان کماج کره ای میل کرد)، پانی پوری (اسنکی است پُر شده با ادویه های مختلف، فلفل قرمز، ترشی و سبزیجات معطر)، بلپوریس (یک نوع برنج ترد در کنار سالادی از سبزیجات می باشد)، آب نیشکر و وادا پاو (به سیب زمینی سرخ شده لای نان گفته می شود) اشاره داشت.

مراکش - مراکش

عکسی از اغذیه فروشی در مراکش

شهر مراکش یا همان شهر سرخ به دلیل ازدیاد بناهای قرمز رنگ در آن یکی از شهرهای توریستی و گردشگری مهم در کشور مراکش می باشد که در حوالی میدان اصلی آن به نام میدان جامع الفنا می تواند با طیف بسیار گسترده ای از غذاهای خاص و منحصر به فرد خیابانی مواجه شد که عمدتا نیز مطابق با فرهنگ غذایی مردم این نقطه از جهان، دارای مزه ای تند و یا حتی خیلی تند می باشند! جلب است بدانید سازمان بهداشت و بازرسی مراکش از تمامی غرفه هایی که در حال تهیه و عرضه غذاهای خیابانی هستند بطور مرتب بازدید بعمل آورده و سطح کیفی محیط و کیفیت غذای آنان را مورد ارزیابی قرار می دهد.

از محبوب ترین غذاهای خیابانی شهر مراکش می توان به: کتلت ماکودا (سیب زمینی های سرخ شده به شمایل توپی گفته می شود)، شباکیا (نوعی کلوچه کنجدی)، بسطیلت (کیک عسلی مخصوص مراکش)، گولل (سوپ حلزون) و همچنین تاژینه اشاره کوچکی کرد.

بانکوک - تایلند

عکسی از فروشنده غذای خیابانی در بانکوک

کمتر توریست و گردشگری را می توان در جهان پیدا کرد که از وجود تعداد زیادی اغذیه فروش خیابانی در پایتخت کشور تایلند؛ یعنی شهر بانکوک کاملا بی اطلاع بوده باشد! در شهر بانکوک طبق آمار منتشر شده بالغ بر 12 هزار آشپز خیابانی وجود دارد که تعدادی از آنان مطابق با آیین نامه های بهداشتی عمل کرده و تعداد دیگری نیز بصورت غیر بهداشتی دایر هستند و به فعالیت تهیه و پخت غذاهای خیابانی خود، می پردازند. به همین خاطر سازمان بهداشت و سلامت کشور تایلند چندی پیش طرح ابداء برچسب هایی به شکل و شمالی بشقاب های خنده رو را کلید زد تا گردشگران و توریست های سفر کرده به این کشور از درجه بهداشت و یا فاقد بهداشتی بودن اغذیه فروشی که قصد خرید از غذاهای آن را کرده اند، آگاهی یابند.

شایان به ذکر است از معروف ترین غذاهای خیابانی شهر بانکوک باید از پد سی ای او (برنج های رشته ای سرخ شده می باشند که همراه با کلم بروکلی چینی میل می شود)، مودد دیو (تکه گوشت های کاملا سرخ شده)، مو پینگ (کباب سیخی سرو شده در کنار یک نوع برنج چسبناک می باشد)، بوت نوپل (برنج رشته ای است که در میان مخلوطی از سبزیجات محلی، گوشت و فلفل تند تایلندی پخته می شود) و سوم تام گای یانگ (مرغ با سالاد پاپایای سبز) نام برد.

استانبول - ترکیه

عکسی از اغذیه فروش استانبولی

استانبول از دیگر مراکز معروف غذاهای خیابانی در دنیا است که بی اغراق قدم به قدم خیابان ها و کوچه و پس کوچه های آن پر شده است از آشپزخانه های خیابانی و همچنین غرفه های اغذیه فروشی جذاب و بسیار تماشایی! شما در شهر استانبول که به خودی خود از جمله مقاصد توریستی و گردشگری مهم کشور ترکیه در ابعاد بین المللی می باشد، می توانید تنها با چند سنت ناقابل به دنیایی از خوراکی های خوشمزه ترکی دست پیدا کنید و از خوردن آن ها حسابی لذت ببرید. فراموش نکنید که خیابان های شهر استانبول خصوصا با تاریک شدن هوا تبدیل به میادین رقابتی برای آشپزهای خیابانی این نقطه از جهان می شوند و بوی غذاهای مختلفی سرتاسر استانبول را فرا می گیرد.

مهمترین و خوشمزه ترین غذاهای شهر استانبول (بزرگترین شهر ترکیه) عبارتند از: لاه ماجون (پیتزا ترکی)، میسر (ذرت کباب شده)، بورک (نوعی شیرینی لایه ای با پنیر و سبزیجات محلی است) و کوکورچ (کباب روده گوسفند است که بصورت ساندویچی سرو می شود)

سیدنی - استرالیا

عکسی از آشپزهای خیابانی سیدنی

همانطور که می دانید سیدنی یکی از تمیز ترین شهرهای توریستی و گردشگری جهان است که اتفاقا از غرفه های اغذیه فروشی و اماکن فروش غذاهای خیابانی فوق العاده سالم و بهداشتی نیز برخوردار می باشد. شما به عنوان یک توریست و گردشگر خارجی در شهری مثل سیدنی می توانید با خیالی آسوده از بهداشتی تهیه و پخته شدن غذاهای خیابانی گرم و حتی سرد این شهر میل نمایید و مطمئن شوید که غذایی مورد نظر شما از بالاترین شاخص های بهداشتی و کیفی بهره مند شده است. در این شهر هیچ آشپز خیابانی حق توهین به کیفیت و سلامتی مواد غذایی را ندارد و به همین خاطر اغلب پس ماندهای غذایی مستقیما به سطح آشغال ریخته می شوند. ناگفته نماند که شما در بین غذاهای خیابانی سیدنی می توانید فرصت خوردن غذاهای ژاپنی و ویتنامی را نیز بدست آورید و یا یک تیر، سه نشان را هدف قرار دهید!

شهر سیدنی دارای غذاهای خیابانی همچون: بان می، بیف برگز ژاپنی، نیوکی با گوشت بره راگو، قارچ سرخ شده ترافل فِرایز و همچنین فَت بوی برگر می باشد.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...