کانادا | دیدنی های نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا (Nova Scotia) یکی از ایالت های ساحلی قرار گرفته در بخش جنوب شرقی کانادا می باشد که از اماکن دیدنی بسیاری برخوردار است. مرکز این ایالت شهری است به نام هلیفکس که بطور کلی از جمله مناطق دنج و آرامش بخش موجود در کشور کانادا بحساب می آید. در نوا اسکوشیا صدها مکان ساحلی مجهز برای انجام همه نوع فعالیت های ساحلی و آبی وجود دارد که قطعا می تواند با توجه به خلوتی قابل توجه آن برای تمام توریست ها و گردشگرانی که خیلی تمایل به حضور در مکان های شلوغ ندارند، یم مقصد فوق العاده ایده ال و دیدنی قلمداد شود. در ادامه این مطلب از مجله گردشگری سِدره به معرفی تعدادی از جاذبه های دیدنی این ایالت دوست داشتنی خواهیم پرداخت.

مسیر اسکای لاین تریل

عکسی از مسیر اسکای لاین تریل

اسکای لاین تریل نام یک مسیر یازده کیلومتری است که برخی از افراد آن را در نصف روز و برخی دیگر کل آن را در یک شبانه روز کامل طی می نمایند. در این مسیر چشم اندازهای فوق العاده مبهوت کننده ای از مناظر طبیعی موجود در نوا اکوشیا وجود دارد که اگر کمی چاشنی شانس نیز همراه شما گردشگران و مسافران این ایالت آرامش بخش باشد، می توانید در طول همین مسیر اسکای لاین تریل با گوزن های شمالی کانادایی رو به رو شوید.

بازار وُلف ویل فارمز

عکسی از بازار ولف ویل فارمر

این بازار یکی از بهترین مکان های موجود جهت آشنایی بیشتر گردشگران خارجی ایالت نوا اسکوشیا با اهالی این منطقه و همچنین آداب و رسوم آنان می باشد. در این بازار غرفه های مختلفی در زمینه های صنعتی، کشاورزی، مواد غذایی و همچنین آثار هنری قرار گرفته اند که قطعا ارزش یکبار گشت و گذار در بازار ولف ویل فارمز را برای هر گردشگر و مسافری خواهد داشت! همچنین بد نیست بدانید در غرفه های غذاخوری این بازار تعدادی از غذاهای اصیل و سنتی ایالت نوا اسکوشیا نیز تهیه و عرضه می شوند که بهتر است در پایان بازار گردی خود سری هم به این غرفه های غذاخوری بزنید. لازم به ذکر است بازار ولف ویل فارمز با اینکه در تمام طول سال دایر می باشد اما در ماه اکتبر از حال و هوای بسیار ویژه ای برخوردار است.

جاده کابوت تریل

عکسی از جاده کابوت تریل

این جاده بدون تردید یکی از تماشایی ترین و در عین حال لذت بخش ترین جاده های موجود در کل آمریکای شمالی می باشد. طول این مسیر جاده ای حدودا 300 کیلومتر است و با گذر از پارک ملی کیپ برتون و همچنین دور زدن جزیره ای به همان نام؛ یعنی جزیره کیپ برتون، چشم انداز فوق العاده خاطره انگیز و جذابی را برای کسانی که در این جاده به رانندگی می پردازند، ایجاد خواهد نمود.

پارک پوینت پلیزنت

عکسی از پارک پوینت پلیزنت

پارک پوینت پلیزنت یکی از بهترین مجموعه های تفریحی و همچنین دیدنی ترین اماکن گردشگری موجود در ایالت نوا اسکوشیا می باشد که بازدید کنندگان آن می توانند با توجه به موقعیت ساحلی پارک، در آن به انواع و اقسام بازی ها و تفریحات ساحلی بپردازند و در پیش چشمان خود نیز با مناظر بسیار جذابی مواجه بشوند. البته ناگفته نماند که در این پارک جنگلی پیست های بازی مخصوص جاکینگ و اسکی نیز احداث شده است.

دهکده هایلند

عکسی از دهکده هایلند

این دهکده در حقیقت یک مکان کلاسیک در ایالت نوا اسکوشیا است که اهالی ساکن در آن هنوز هم که هنوز است به سبک و سیاق بسیار ساده ای در این دهکده زندگی می کنند و از لباس های مخصوص به مهاجران اسکاتلندی نیز برای پوشش خود بهره می برند. دهکده هایلند در واقع یک موزه بسیار دیدنی در محیطی کاملا باز می باشد که می تواند برای هر گردشگر و توریستی به نوبه خود قابل توجه باشد!

موزه الکساندر گراهام بل

عکسی از موزه گراهام بل

گراهام بل مخترع تلفن در جهان است که به سبب احترام و ارزش نهادن به دستاورد بزرگ وی، برای او در نوا اسکوشیا یک موزه طراحی و تاسیس شده است که ناگفته نماند از قدمت بسیار زیادی نیز برخوردار می باشد. در این موزه تقریبا همه چیز در مورد زندگی و آثار الکساندر گراهام بل موجود می باشد که البته بخش زیادی از این محتویات ارزشمند را اعضای خانواده او گردآوری و به این موزه کانادایی تقذیم نموده اند.

فانوس دریایی پگی کاو

عکسی از فانوس دریایی پگی کاو

این فانوس دریایی یکی از بهترین مکان های موجود در جهان برای گرفتن عکس های منحصر به فرد است. ساختمان فانوس بر روی تپه ای سنگی و مشرف به دریا قرار گرفته است و در کنار چشم اندازهای فوق العاده جذابی که برای بازدید کنندگانِ این جاذبه گردشگری و دیدنی فراهم نموده است، خود فانوس دریایی پگی کاو نیز از جمله زیباترین فانوس های دریایی دنیا بشمار می آید.

مجموعه باغ های آناپولیس

عکسی از مجموعه باغ های آناپولیس

باغ های آناپولیس یک مجموعه بسیار دیدنی در نوا اسکوشیا هستند که درست در مقابل یک دره مستقر شده اند. این باغ ها بطور کلی از مساحتی بالغ بر 34 هزار مترمربع برخرودار می باشند و در دل خود دارای جاذبه های توریستی متعددی همچون نمایشگاه گل رز، بنای تاریخی بسیار قدیمی و غیره می باشند. شایان به ذکر است مجموعه باغ های آناپولیس یکی از بهترین مکان های موجود در جهان است که علاقه مندان به رشته های باغداری و باغبانی می توانند با حضور در آن ها به تجربه های شیرینی دست پیدا نمایند.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...