کمی با غذاهای سنتی استان بوشهر

بوشهر استانی است در بخش جنوب غربی کشور عزیزمان ایران که در این مطلب از مجله گردشگری سِدره تنها قصد پرداختن به تعدادی از غذاهای محلی و فوق العاده خوشمزه این خطه از میهن عزیزمان را کرده ایم و بعدا در خصوص پتانسیل های گردشگری و توریستی آن برایتان صحبت خواهیم نمود. در بوشهر فرهنگ غذایی بسیار لذیذی حاکم است و به دلیل تند و تیز بودن بسیاری از مزه ها و طعم های مختلف غذاهای این دیار، می توان گفت که سبک و سیاق خوراکی های این استان که عمدتا از مواد غذایی دریایی کاملا سالم (خصوصا ماهی و میگو) در کنار مقدار زیادی تمرهندی تشکیل می شوند، در گروه غذاهای بندری قرار می گیرند. پس اگر شما نیز همچون ما علاقه مند به شناخت و آشنایی با تعدادی از غذاهای سنتی استان بوشهر شده اید، پیشنهاد می کنیم این مطلب از مجله گردشگری سِدره را به هیچ عنوان از دست ندهید.

پیشنهاد مطالعه: سفری به سوی جاذبه های گردشگری گرگان

ماهی حمام شکم پر

عکسی از ماهی حمام شکم پر

یکی از سنتی ترین و البته محبوب ترین غذاهای استان بوشهر، ماهی حمام شکم پر است که البته در سایر مناطق پیرامون بوشهر و نواحی جنوبی کشورمان از انواع و اقسام دیگر ماهی ها نظیر ماهی سنگسر، حلوای سیاه و غیره نیز استفاده می شود. ماهی شکم پر اصولا در تمامی نقاط دنیا طبخ و تهیه می شود و به ندرت می توان دو نوع از این غذا را میل نمود که دارای طعم و مزه ای برابر با یکدیگر باشند! مثلا همین غذا؛ یعنی ماهی شکم پر در بخش های شمالی کشورمان بیشتر از ماهی سفید با مواد غذایی همچون زعفران، گشنیز، سیر، زردچوبه و همچنین جعفری تهیه می شود، در حالیکه همین غذا در بخش های جنوبی ایران بخصوص در استان بوشهر با ماهی حمام و ترکیبات داخلی همچون ادویه جات تند، شنبلیله، زرشک، تمرهندی و مقداری سیر تهیه و پخته می شود.

نشا

عکسی از نشا

نشا نام یک غذای بوشهری نیست اما می توان گفت از خوشمزه ترین و اصیل ترین دسرهای پخته شده در ادوار مختلف تاریخی در استان بوشهر بحساب می آید! دسر نشا درست همانند شله زردی است که همگی ما حداقل برای یکبار هم که شده در طول عمرمان مزه ان را چشیده و امتحان نموده ایم! این دسر خوشمزه و پرطرفدار بوشهری که بیشتر در ماه مبارک رمضان از سوی آشپزان بوشهر تهیه و پخته می شود از ترکیب گلاب، شکر، آب، زعفران و نشاسته حاصل می شود و رنگ آن نیز همچون شله زردی که گفتیم، کاملا زرد و البته اشتها آور می باشد.

میگو پلو

عکسی از میگو پلو

یکی از غذاهایی که همیشه جنگ و جدال های بسیار بر سر اینکه آن را متعلق به استان بوشهر بدانیم و یا سایر استان های جنوبی دیگر کشورمان، همین میگو پلوی بوشهری ها می باشد که انصافا تنها با خوردن یک وعده کامل از آن در کنار سایر مخلفاتی که اصولا آشپزهای بوشهری در کنار این غذای دریایی بسیار لذیذ قرار می دهند، می توان تفاوت میگو پلوی بوشهر را با سایر میگو پلوهای دیگر ایران متوجه شد. جالب است بدانید همچون بخش اعظمی از غذاهای محلی و سنتی استان بوشهر، کدبانوها و آشپزهای این خطه از کشورمان نیز در تهیه و پخت میگو پلو از مقدار ناچیزی تمرهندی استفاده می کنند که شاید بتوان گفت وجه تمایز این نوع از میگو پلو با سایر میگو پلوهای استان های دیگر کشورمان، در همین اندازه ناچیز تمرهندی است که مزه ای خاطره انگیز را به کل غذای شما القا می نماید. توجه داشته باشید که میگو از خواص بسیاری همچون: مواد معدنی فراوان، آنتی اکسیدان، پروتئین و اُمگا 3 برخوردار است و استفاده از میگو در برنامه غذایی ما ایرانیان می تواند سبب افزایش سیستم دفاعی بدنمان و جلوگیری از بیماری هایی نظیر سرطان، کم خونی، بیماری های قلبی، عروقی و همچنین آلزایمر باشد.

قلیه ماهی

عکسی از قلیه ماهی

قلیه ماهی غذایی است که بدون هیچ تعارفی باید بگوییم مردم استان بوشهر در هفته چندین و چند نوبت از آن در وعده های غذایی مختلف خود و خانواده و همراهانشان استفاده می کنند. در اسان بوشهر برای تهیه قلیه ماهی که عمدتا آن را قلیه می نامند از ماهی هایی همچون سنگساز، شیر، سرخو و هامور استفاده می شود و در کنار انتخاب یک کدام از این ماهی ها از متریال های خوشمزه دیگری نظیر سبزی مخصوص قلیه که متشکل است از گشنیز و شنبلیله، تمرهندی، آرد گندم، ادویه جات مخصوص، پیاز و همچنین مقداری نمک و فلفل و زردچوبه نیز استفاده بعمل آورده می شود. گردشگران و مسافرانِ استان بوشهر توجه داشته باشید که در این استان قلیه ماهی بصورت کاملا تند پخته می شود و آن را در کنار برنجی شیرین تحت نام شکر پلو و یا للک سرو می نمایند که شما می توانید در صورت تمایل این غذا را با برنج ساده و یا زعفرانی نیز میل نمایید؛ منتها فراموش نکنید که برنج شیرین برای خثنی کردن مزه تند قلیه ماهی تان مهیا می شود و مزه ای که از ترکیب این تندی و شیرینی در زیر زبانتان حس خواهید نمود را قطعا در هیچ کجای دیگری از این مرز و بوم پیدا نخواهید کرد.

ته انداز مرغ و بادمجان

عکسی از ته انداز مرغ و بادمجان

و اما آخرین موردی که در بین غذاهای سنتی و بسیار محبوب استان بوشهر می خواهیم به آن اشاره نماییم، ته انداز مرغ و بادمجان است که سالیان بسیار دور و درازی است در بین سبد غذایی مردم بوشهر قرار گرفته است. ته انداز مرغ و بادمجان از ترکیب بادمجان و ته انداز مرغ با مقداری پودر لیمو عمانی، نمک و فلفل، زعفران و همچنین برنج تهیه می شود و از جمله غذاهایی در کل دنیا بحساب می آید که حتی اگر از تلخ ترین بادمجان های جهان هم در آن استفاده کنید، باز هم متوجه طعم و مزه تلخ بادمجان ها در هنگام میل کردن این غذای بوشهری به هیچ عنوان نخواهید شد. توصیه می کنیم اگر روزی سری به استان بوشهر زدید حتما از این غذای فوق العاده لذیذ و خوشمزه نیز در یک کدام از وعده های غذایی تان استفاده نمایید.

در ادامه بخوانید: سانفرانسیسکو و جاذبه های گردشگری مهم آن

نظری داده نشده


نظری بگذارید...