بهترین دانشگاه های اسکاتلند | مهمترین مراکز علمی اسکاتلند

اسکاتلد یکی از کشورهای سرزمین بریتانیای کبیر بحساب می آید که در کنار تمام جذابیت های توریستی و گردشگری خود از یکسری مراکز علمی و دانشگاه های مشهور و نامی نیز برخوردار می باشد که در این مطلب از مجله گردشگری سِدره ما قصد پرداختن به این کالج های بزرگ و معروف کشور افسانه های عجیب؛ یعنی کشور اسکاتلند را برایتان کرده ایم. لازم به ذکر است تمامی دانشگاه های نامبرده شده در این مطلب، همگی دارای رنکینگ های علمی قابل توجهی در ابعاد بین المللی می باشند.

پیشنهاد مطالعه: جاذبه های گردشگری شهر مانیل

دانشگاه داندی

عکسی از دانشگاه داندی

داندی (Dundee) نام دانشگاهی است در شهری به همین نام از کشور اسکاتلند که به گفته تمامی دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در آن، دوستانه ترین کالج آموزشی موجود در سراسر اسکاتلند بحساب می آید. دانشگاه داندی در فهرست بهترین دانشگاه های جهان در رتبه 244 قرار گرفته است و به تازگی با اختصاص دادن بودجه هنگفت 200 میلیون پوندی، اغلب بخش های اداری و آموزشی آن بازسازی و یا نوسازی شده اند و همین امر سبب گشته تا به نسبت بسیاری از دانشگاه های منطقه بریتانیا از شکل و ظاهر امروزی تر برخوردار شود.

دانشگاه گلاسگو

عکسی از دانشگاه گلاسگو

دانشگاه گلاسگو (University of Glasgow) به عنوان یکی از قدیمی ترین کالج های علمی کل کشور اسکاتلند بحساب می آید که در سال 1451 میلادی ساخته شده است. این دانشگاه در بین تمامی دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر دنیا در جایگاه 63 واقع شده است و همه ساله با جذب بیشترین تعداد دانشجو در رشته های مختلف تحصیلی خود، لقب پر جمعیت ترین دانشگاه را نیز در سراسر اسکاتلند به خود اختصاص می دهد. لازم به ذکر است دانشگاه گلاسگو نیز در شهری با همین اسم، یغنی شهر گلاسگو واقع شده است.

دانشگاه سنت اندروز

عکسی از دانشگاه سنت اندروز

شهر فایف از جمله شهرهای کوچک قرار گرفته در بخش شرقی کشور اسکاتلند می باشد که در کنار تمام فاکتورهای فرهنگی و شرایط اجتماعی مطلوب خود در دنیا عمدتا به 2 دلیل مشهور شده است که یکی وجود همین دانشگاه سنت اندروز (St Andrews) می باشد و دیگر وجود یک زمین بازی گلف فوق العاده استاندارد و استثنایی در آن است. این دانشگاه که یکی از چهار دانشگاه تاریخی و سنتی اسکاتلند نیز بحساب می آید، از رتبه 77 در بین تمامی کالج ها و آکادمی های آموزشی معتبر در کل جهان قرار گرذفته است و سال ساخت آن، 1410 میلادی معین شده است. شایان به ذکر است این دانشگاه از ظرفیت پذیرش نزدیک به 9 هزار نفر در تمامی مقاطع تحصیلی اش نیز برخوردار می باشد.

دانشگاه اَبردین

عکسی از دانشگاه ابردین

اَبردین (Aberdeen) نام یکی از شهرهای بسیار گران قیمت موجود در کل منطقه بریتانیا می باشد که هزینه تحصیل، اقامت و همچنین زندگی در آن تنه به تنه خرج و مخارج شهرهای لندن و ادینبرو می زند. این شهر اعیانی در دل خود دارای یکی دیگر از بهترین دانشگاه های اسکاتلند نیز می باشد که نام آن، دانشگاه ادینبرو است. دانشگاه ادینبرو در سال 1495 میلادی ساخته شده است و از یک پردیس 45000 مترمربعی نیز برخوردار شده است که در آن یک مجموعه نفیس کتابخانه ای با ارزشی بالغ بر 55 میلیون پوند در کنار یک باغ گیاه شناسی به چشم می آید. ناگفته نماند که دانشگاه ابردین در رتبه 141 جهانی در فهرست بهترین دانشگاه های روز جهان بصورت اشتراکی با سایر مراکز علمی معروف اقصی نقاط دنیا قرار گرفته است. 

دانشگاه استرلینگ

عکسی از دانشگاه استرلینگ

این دانشگاه نیز در شهری همنامِ خود قرار گرفته است و دارای رتبه 385 در بین تمامی دانشگاه های مطرح جهان می باشد. دانشگاه استرلینگ (Stirling) در مقایسه با دیگر آکادمی ها و مراکز علمی موجود در سراسر کشور اسکاتلند از عمر کوتاه تری برخوردار است چرا که این مجموعه آموزشی موفق در سال 1967 میلادی ساخته شده است و از این رو می توان آن را به عنوان یکی از جوان ترین دانشگاه های خاک اسکاتلند بشمار آوریم. لازم به ذکر است که این کالج علمی برتر در فاصله مکانی دو مایلی از مرکز شهر قرار گرفته است.

دانشگاه ادینبرو

عکسی از دانشگاه ادینبرو

با اختلاف بسیار زیادی نسبت به سایر دانشگاه ها و مراکز علمی موجود در کشور اسکاتلند، این دانشگاه ادینبرو (University of Edinburgh) است که در صدر بهترین دانشگاه های این کشور قرار گرفته است. شهر ادینبرو پایتخت دوست داشتنی سرزمین افسانه های اروپا؛ یعنی اسکاتلند می باشد که از سال 1583 میلادی صاحب یکی از قدیمی ترین دانشگاه های موجود در منطقه بریتانیا شد و اکنون همان دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های بریتانیا از رتبه پنجم و در بین تمام کالج های علمی مطرح و معتبر دنیا در جایگاه 19اُم قرار گرفته است. از قلم نیافتد که این دانشگاه حد آرزوی بسیاری از خانواده های اسکاتلندی جهت ورود فرزندان خود به محیط آن می باشد و به همین خاطر معمولا برای پذیرفته شدن متقاضیان در این دانشگاه همیشه جنگ و جدال های بسیاری وجود داشته و دارد!

دانشگاه رابرت گوردون

عکسی از رابرت گوردون

رابرت گوردون (Robert Gordon) نام بهترین دانشگاه کشور اسکاتلند در سال 2014 میلادی است که تقریبا در آن سال موفق به درو کردن تعداد زیادی از جوایز ممکنه ای که هر دانشگاه می تواند با توجه به میزان فعالیت و بازه بالای خود بدست آورد، شد و به همین خاطر خیلی زودتر از چیزی که شما فکرش را بکنید توانست از جایگاه حائز اهمیتی در بین مراکز علمی کل دنیا و همچنین منطقه بریتانیای کبیر و به طبع کشور اسکاتلند برخوردار شود. همچنین این را هم بد نیست بدانید که رتبه علمی این دانشگاه محبوب اسکاتلندی، 701 می باشد و به عنوان مدرن ترین کالج علمی کل بریتانیا بحساب می آید.

در ادامه بخوانید: سفر به شهر مدیترانه ای مارماریس

نظری داده نشده


نظری بگذارید...