جاذبه های گردشگری کشور سوئد | مکان های تفریحی و توریستی کشور سوئد

در شمالی ترین قسمت اروپا شبه جزیره ای به نام اسکاندیناوی قرار دارد که یکی از سردترین مناطق اروپا به شمار می رود. یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی سوئد است.  کشور سوئد دارای همسایگانی است که شامل کشورهای نروژ از غرب، فنلاند از شمال شرقی و دانمارک از جنوب غربی است.

کشور سوئد را اگر بخواهیم از نظر وسعت مقایسه کنیم به اندازه کشور عراق است و جمعیتی برابر با 10 میلیون نفر دارد. سوئد به نسبت وسعت کشورش تراکم جمعیتی کمی دارد و اکثر آن ها نیز در جنوب این کشور متمرکز شده اند.

کشور سوئد حالتی پادشاهی دارد اما پادشاه، تشریفاتی بوده و نخست وزیر و پارلمان هستند که کشور را اداره می کنند. کشور سوئد یکی از بالاترین تولید های ناخالص را درمیان کشورهای دنیا دارد و از نظر کیفیت زندگی، آزادی شهروندی، بهداشت، آموزش، اختلاف طبقاتی، رفاه و توسعه انسانی در بهترین وضعت قرار داشته و رتبه های اول را در اختیار دارد.

آیا دوست دارید از کشور سوئد دیدن کنید؟ همه شما کشور سوئد را با نام ماشین های ولوو می شناسید، اما باید به شما بگوییم که کشور سوئد دارای چشم اندازهای فوق العاده زیبا بوده و همچنین وجود دهکده های زیبا برای ماهیگیری، آفتابی که در تابستان تمام نمی شود و کلیساها و قلعه های سنگی و جالب ترین آثار معماری معاصر یکی از زیباترین کشورهای اروپا بوده و از قطب های گردشگری این قاره سبز به شمار می رود.

اگر می خواهید از کشور سوئد بازدید کنید ما برای شما دوستان و مخاطبین عزیز مجموعه ای از بهترین جاذبه های گردشگری سوئد و مکان های بکر و دیدنی سوئد و همچنین مکان های توریستی کشور سوئد را فراهم نموده ایم. با ما همراه شوید.

پارک ملی کوسترهاورت

یکی از زیباترین و جذاب ترین پارک آبی های ملی در دنیا پارک ملی کوسترهاورت است. با وجود اینکه کشور سوئد خود دارای زیباترین سواحل و مناطق این چنینی است اما پارک ملی کوسترهاورت به دلیل جایگاهی که دارد به عنوان توریستی ترین پارک ملی سوئد شناخته می شود. پارک ملی کوسترهاورت در مجاورت مرز نروژ قرار داشته و هم برای دوستانی که علاقه مند به غواصی هستند با تپه های مرجانی خود می تواند تجربه ای تکرار نشدنی را به شما بدهد و هم برای دوستانی که اهل دریا نیستند، دهکده های ماهیگیری زیبایی دارد که لنگه طبیعتشان در دنیا یافت نمی شود. پس دیدن از پارک ملی کوسترهاورت را حتما در برنامه سفر خود بگنجانید. 

شهر مارسترند Marstrand

زمانی که از کشور سوئد دیدن می کنید اگر با تور هستید سفری یک روزه از گوتنبرک به شهر شهر مارسترند Marstrand داشته باشید. شهر مارسترند یکی از مهمترین و جذاب ترین مکان های توریستی کشور سوئد است که به دلیل اجرای مسابقات قایق رانی و همچنین قلعه قرن هفدهمی کارلستن مشهور است. زمانی که از شهر مارسترند marstrand دیدن می کنید این نکته را بیاد داشته باشید که حتما دوربین خود را به همراه داشته باشید زیرا وجود خانه های سنگی ورنگی در این منطقه ، مسیرهای کوهنوردی بسیار زیبا، فانوس دریایی پاتر نوستر و موزه هنری استاندورکت همه و همه نیازمند تصاویری هستند که آلبوم عکس شما را پر کنند از تصاویر زیبا و خاطره انگیز. یکی از مکان های توریستی کشور سوئد شهر مارسترند marstrand است که در حدود 1200 سال قدمت دارد این شهر را از دست ندهید.

شهر تاریخی مالمو Malmo

 مالمو Malmo ترکیبی از مدرنیته و قرون وسطا در اروپاست. یکی از توریستی ترین شهرهای کشور سوئد  مالمو Malmo است که به عنوان سومین شهر بزرگ سوئد نیز شناخته می شود.  مالمو Malmo سه میدان اصلی به نام های لیلا تورگ، استورتوگت، گوستاو آدولف دارد. یکی از جذابیت های  مالمو Malmo این است که 50 نوع قوم مختلف در این شهر در کنار هم زندگی می کنند.  شهر  مالمو Malmo با یک پل به کشور دانمارک متصل است که نام پل اورساند است. یکی از شاهکارهای معماری در شهر  مالمو Malmo برجی له نام ترنینگ تورسو است که 190 متر بوده و در آسمان پیچ و تاپ خورده است. پس اگر از کشور سوئد دیدن می کنید شهر  مالمو Malmo را فراموش نکنید.

شهر ایستاد Ystad

یکی از جنوبی ترین شهرهای سوئد، شهر ایستاد ystad است که پایگاه توریست ها و گردشگران از تمامی نقاط دنیاست. یکی از مهمترین خصوصیات شهر ایستاد این است که این شهر بسیار رمز آلود است. شهر ایستاد یکی از جاذبه های کارآگاهان و افرادی است که عاشق راز و رمز جنایت هستند. نویسنده ای به نام هنینگ مانکل رمانی به نام کارآگاه  والندر را در شهر ایستاد بیان می کند. از مکان های قدیمی و بکر شهر ایستاد می توان به صومعه گریفریارز اشاره نمود که یکی از مجموعه صومعه های باقی مانده از قرون وسطی در این شهر بوده و همچنین کلیسای مریم مقدس که از مهمترین مکان های تاریخی این شهر به شمار می روند. در سواحل شرقی شهر ایستاد یادمان سنگی به نام الس استنر وجود دارد که از 59 سنگ به شکل کشتی تشکیل شده است که دیدن آن خالی از لطف نیست. 

مجموعه جزایر استکهلم

کسی که به کشور سوئد سفر می کند از علاقه مندی های خاصی برخوردار بوده است. یکی از این علاقه مندی ها گشت و گذار در مناطق بکر و جزیره های زیبا بوده است. جزیره گردی در مجموعه جزایر استکهلم یکی از جذاب ترین بخش های سفر به سوئد و شهر استکهلم است. مجموعه ای از 30 هزار جزیره که البته همه آن ها جزیره نیستند و حتی تخته سنگ هایی که از آب به بیرون آمده اند نیز در این شمارش محسوب شده اند. جزیره گردی در مجموعه جزایر استکهلم توسط کشتی صورت می گیرد و از یک قلعه قدیمی به جا مانده از جنگ جهانی اول در استاروفورتت که پایتخت مجموعه جزایر استکهلم  است، شروع می شود. گشتن تمامی این جزیره های چیزی در حدود 10 دقیقه بیشتر به طول نمی انجامد چون کشتی ها تنها از مهمترین مناطق عبور می کنند و شما می توانید از ساختمان های زیبا و رنگی در طی مسیر دیدن نمایید. 

شهر آپسالا Uppsala

یکی از قدیمی ترین و مشهورترین شهرهای کشور سوئد شهر آپسالا uppsala  است. این شهر توریستی از قرن 12 وجود داشته و در حقیقت مرکز فرماندهی مذهبی و دینی کشور سوئد به شما می رود. شهر آپسالا uppsala  در 70 کیلومتری استکهلم واقع شده و به دلیل وجود بت های خدایان نورس قبل از اینکه دین مسیحیت بدانجا وارد شود مشهور بوده است. اما شهر آپسالا uppsala تنها به یک مرکز مذهبی سوئد نیست بلکه کالج آپسالا که در سال 1477 بنا شده است یکی از قدیمی ترین کالج های حوزه اسکاندیناوی شناخته می شود. در شهر آپسالا uppsala دو موضوع مذهب و علم به عنوان مهمترین شاخصه های این شهر محسوب می شده اند. در این شهر پر است از بخش های قرون وسطایی که در قسمت غربی شهر آپسالا uppsala  قرار دارد. رودخانه فریس از میان شهر آپسالا uppsala  گذشته و این شهر را به دو قسمت غربی و شرقی تقسیم نموده است. اگر از شهر آپسالا uppsala دیدن نمودید فراموش نکنید که از باغ گیاه شناسی قرن هجدهمی کارب لینائوس دیدن نمایید.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...