بهترین مناطق طبیعی پاکستان

یکی از مقاصد توریستی و یا بهتر است بگوییم طبیعت گردی موجود در آسیا که خیلی کم تاکنون درباره آن صحبت شده و به جاذبه های طبیعی و چشم نوازش پرداخته شده است، پاکستان می باشد که در بخش جنوبی قاره کهن واقع شده و به دلیل بروز جنگ ها و درگیری های مختلف در چندین سال اخیر در آن، کمتر گردشگری حاضر به انجام سفر به چنین کشور آشفته ای شده است. اما باید بدانید کشور پاکستان به لحاظ وجود پتانسیل های طبیعی خصوص در نواحی شمالی خود یکی از غنی ترین کشورهای دنیا بحساب آورده می شود که اگر سایه جنگ و خونریزی برای همیشه از روی سر مردمان پاکستان کنار برود، قطعا آنان می توانند از صنعت توریسم بسیار قدرتمندی برخوردار شوند. در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سدره همراه شوید تا شما را با تعدادی از بهترین مناطق طبیعی پاکستان و دیدنی های طبیعت بکر آن آشنا نماییم.

پیشنهاد مطالعه:  تماشایی ترین گلزارهای ایران

دره سوات | Swat Valley

عکسی از دره سوات

اولین منطقه طبیعی که پیشنهاد می کنیم در سفرتان به پاکستان حتما از آن بازدید بعمل آورید، منطقه پیرامن دره سوات است که بین اهالی این کشور معروف به سوئیس کوچک می باشد. این دره در استان خیبر پختونخا در بخش شمال غربی پاکستان قرار گرفته و دارای مناظر چشم نواز و همچنین تفریحی متعددی می باشد. دره سوات از چشمه های بالا دست خود شروع و تا محدوده هندوکش نیز ادامه پیدا می کند.

تپه های موری | Murree Hills

عکسی از تپه های موری

یک جای بی نظیر دیگر با پوششی انبوهی از درختان و گیاهان مختلف در پاکستان، تپه های موری است که بیشتر در فصل تابستان پرطرفدار است و خیلی کم هستند گردشگران بومی و غیر بومی که بخواهند در فصل زمستان قدم به چنین تپه ای با ریزش های جوی بسیار شدید نمایند. پیشترها تنها اشراف زادگان بریتانیایی بودند که اجازه استفاده از این منطقه سرسبز و منحصر به فرد را همچون ییلاقی شاهانه داشتند تا ینکه با گذر زمان و استقلال یافتگی پاکستان، این منطقه در دسترس عموم مردم این کشور قرار گرفت و اکنون آن ها هستند که صاحبان اصلی چنین جاذبه زیبایی در این کشور می باشند و معمولا با مساعد بودن شرایط آب و هوایی به فکر برپایی پیک نیک در نواحی مختلف آن از جمله منطقه گالیات (Galliat) می افتند.

دره هونزا | Hunza Valley

عکسی از دره هونزا

از بهترین مناطق طبیعی پاکستان باز هم می توان به دره ای دیگر به نام هونزا اشاره کرد که درست در امتداد رود هونزا از شمال به طرف غرب کشیده شده است و یکی از مهمترین جاذبه های طبیعت محور موجود در این کشور قرار گرفته در بخش جنوبی قاره آسیامی باشد. دره هونزا در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا واقع شده و آنقدر بزرگ است که می توان آن را به سه بخش هونزای جنوبی، هونزای مرکزی و همچنین هونزای شمالی تقسیم نمود. از جمله دیدنی های موجود در این دره پهناور می توان به: کمپ دیران (Diran)، کمپ راکاپوشی (Rakaposhi)، دریاچه عطاآباد (Atta Abad) و همچنین راه خونجراب (Khunjrab Pass) اشاره نمود.

روستای ریوالاکوت | Rawalakot village

عکسی از روستای ریوالاکوت

ریوالاکوت نام روستایی است سرسبز و دیدنی که حدودا در حدفاصل 80 کیلومتری از پایتخت پاکستان؛ یعنی شهر اسلام آباد واقع شده است و جزئی از منطقه آزاد کشمیر تحت عنوان پونج (Poonch) بحساب آورده می شود. پیشنهاد می کنیم اگر تمایل به حضور در یک محیط کاملا ایمن و طبیعت محور را دارید، حتما یکی دو روزی را در این روستا اقامت کنید و از طبیعت بکر پیرامون آن نهایت استفاده را بعمل آورید.

زیارت | ziarat

عکسی از زیارت

نمی شود به قصد تفریح و حضور در طبیعت بکر پاکستان به این کشور آسیایی سفر کرد و از رفتن به مکانی زیبا و چشم نواز با چشمه هایی کاملا زلال و تپه هایی سرسبز به اسم زیارت غافل شد! زیارت در حقیقت یک منطقه کاملا تفریحاتی در قلب منطقه بلوچستان با چشم اندازی شگفت انگیز و همچنین پوشش های طبیعی فراوان است که همیشه از شرایط آب و هوایی بسیار مطلوبی برخوردار بوده و دارای محدوده ای به اسم سیبی است که همیشه در تمام طول سال دارای برف می باشد و از زمستان های بسیار سهمگینی نیز برخوردار می باشد.

دره کالاش |Kalash Valley 

عکسی از دره کالاش

یکی دیگر از پربازدیدترین نقاط طبیعی پاکستان، دره ای است موسوم به کالاش که البته خوده مردمان بومی آن اسم این دره را کِلاش گذاشته و با این نام آن را خطاب می کنند. دره کالاش که در محدوده چیتال پاکستان واقع شده است، دارای روستایی در دل خود می باشد که این روستا از زیبایی های بی حد و حصری برخوردار است و به دلیل قدمت بالای خود از فرهنگ و آداب و رسوم خاصی نیز ساکنان نزدیک به آن برخوردار هستند. در خصوص قدمت این منطقه مسکونی نمی شود با قاطعیت صحبت کرد اما باید گفت که در این روستا مردمانی مهمان نواز و خونگرم ساکن هستند که بر خلاف روحیه رنگارنگ و شاد خود در خانه هایی ساخته شده به رنگ های تیره روزگار خود را سپری می کنند و از فستیوال های محلی و همچنین جشنواره ای متعددی نیز در طول برخوردار هستند.

در ادامه بخوانید: اسلوونی و جاذبه های گردشگری آن

نظری داده نشده


نظری بگذارید...