معرفی تعدادی از بهترین غذاهای انگلیسی

انگلیس یکی دیگر از کشورهای مشهور اروپایی است که می توان برای هر چیزی به آن سفر کرد. از صنعت گرفته تا علم و وجود جاذبه های منحصر به فرد تاریخی و گردشگری و همچنین کلی امکانات رفاهی و تفریحی، همه و همه در خاک کشور نه چندان بزرگ انگلیس قرار گرفته است که در کنار همه آن ها، باید به دنیایی از غذاهای محبوب و خوشمزه انگلیسی نیز اشاره نماییم. حقیقتش را بخواهید نوع غذا و سبک آشپزی در انگلستان هیچ وقت به اندازه سایر کشورهای همسایه آنان نظیر: آشپزی ایتالیایی ها و یا غذاهای مشهور فرانسوی ها به شهرت نرسیده است اما با این حال می توان در بین فرهنگ غذایی مردم این کشور نیز با تعدادی از بهترین و لذیذترین غذاهای بریتانیایی مواجه شد که تنها مخصوصِ کشور انگلستان است و همانند آن را در دیگر کشورهای اروپایی و غیر اروپایی نمی توان با همان کیفیت جستجو کرد! پس مثل همیشه در ادامه این مطلب از مجله گردشگری سدره با ماه همراه شوید تا قدری بیش از پیش با غذاهای برتر انگلیسی ها آشنایی پیدا نمایید.

پیشنهاد مطالعه:  حضور در دنیای متفاوتی از لذیذ ترین غذاهای فرانسوی

پودینگ یورکشایر - Yorkshire Pudding

عکسی از پودینگ یورکشایر

یورکشایر نام یک دسر تمام عبار انگلیسی است که البته در اغلب اوقات می توان آن را به عنوان یک وعده اصلی غذایی نیز در نظر گرفت. این پودینگ از ترکیب شیر، تخم مرغ و آرد حاصل می شود و در عین برخورداری از متریال های نه چندان زیاد غذایی در دستور پخت خود، از پیچیدگی های خاصی نیز برخوردار است که تنها یک آشپز اصیل انگلیسی می تواند آن را به بهترین شکل ممکنه تهیه نماید. دوستان عزیز توجه داشته باشید پودینگ یورکشایر همانطور که گفتیم یک دسر است اما با این حال اگر قرار باشد از آن به عنوان یک وعده اصلی غذایی استفاده شد، داخلش آن را پر از سبزیجات می کنند.

رست بیف - Roast Beef

عکسی از رست بیف

یکی از غذاهای ملی و کاملا مشهور‌ِ سرزمین انگلستان در کل دنیا، رست بیف است که از قدیم الایام به عنوان یک غذاهای دربازی در فرهنگ غذایی انگلیسی ها قرار داشته است و آنقدر مردم انگلیسی برای تهیه و سرو کردن آن ارزش و احترام خاصی قائل هستند که حتی برای میل کردن یک وعده از این غذا نیز در طول هفته، روز معینی را انتخاب کرده اند. یکشنبه های انگلیس معمولا با خوردن یک وعده رسف بیف در ناهار همراه است. این غذا در حقیقت به برش های باریک و نازکی از گوشت کبابی گفته می شود که در کنار آن مقداری کلم، هویج، نخود فرنگی، سیب زمینی سرخ شده و همچنین پودینگ یورکشایر که در بخش قبلی در خصوص آن توضیحاتی را ارائه کردیم، تهیه و آماده شود می شود. مخاطبان گرامی فراموش نکنید که امروزه رست بیف در اغلب کشورهای دینا تهیه می شود اما به واقع مزه هیچ کدام از آنان در حد و اندازه های رست بیف انگلیسی ها نیست و نخواهد هم بود!

پای چوپان - Shepherd’s Pie

عکسی از پای چوپان

پای چوپان که به آن پای شپرد و یا پای کاتیج نیز در انگلستان گفته می شود، یک غذای فوق العاده خوشمزه، لذیذ و همچنین پرطرفدار در بین اهالی انگستان است. این غذا از ترکیب سبزیجات مختلف با گوشت چرخ کرده تهیه می شود و در آخر قبل از اینکه در داخل مایکروویو قرار بگیرد، مقداری پوره سیب زمینی برای گریل شدن و همچنین تزئین نهایی غذا نیز بر روی آن قرار داده می شود که واقعا ظاهر آن را حتی پیش از میل کردن نیز اشتهاآور می کند. جالب است بدانید پای چوپان از جمله غذاهای منعطف در فرهنگ غذایی انگلیسی ها است که هر آشپز انگلیسی می تواند با توجه به سلیقه و مهارت خود آن را تهیه کند و لزوما هیچ اجباری برای تبعیت از دستور پخت سنتی این غذا در انگلستان وجود ندارد و شما می توانید در سفر خود به این کشور جذاب اروپایی با انواع مختلفی از این پای خوشمزه در رستوران های بریتانیایی مواجه شوید.

پای و پوره سیب زمینی - Pie And Mash

عکسی از پای و پوره سیب زمینی

این غذا نیز از دیگر غذاهای محبوب انگلیسی بشمار می رود که پیشنهاد می کنیم اگر روزی به انگلستان سفر کردید، حتما طعم و مزه آن را امتحان نمایید. پای موجود در این غذا از درباز با گوشت مارماهی در فرهنگ غذایی انگلیسی ها تهیه می شده است که البته امروزه بیشتر آن را با گوشت گاو تهیه می کنند و خیلی کم هستند رستوران ها و غذاخوری هایی که در انگلستان هنوز هم از گوشت مارماهی برای طبخ این غذای محبوب انگلیسی استفاده کنند. بعد از تهیه پای نیز مقداری پوره سیب زمینی که نقش غیر قابل انکاری در رژیم غذایی انگلستانی ها دارد را در کنار آن قرار می دهند تا شما را میهمان یک وعده غذای عجیب و منحصر به فرد نمایند. گردشگران و علاقه مندانِ سفر به انگلستان توجه داشته باشند که پوره سیب زمینی همیشه محبوب مردم این کشور بوده است و به همین خاطر است که اغلب غذاهای انگلیسی در کنار مقداری پوره سیب زمینی و یا حتی سیب زمینی سرخ شده، سرو می شوند.

فیش اند چیپس - Fish And Chips

عکسی از فیش اند چیپس

ماهی و چیپس یا بهتر است بگوییم همان فیش اند چیپس از جمله غذاهای پرچمدار انگلستانی است که از شهرت جهانی برخوردار می باشد و اگر بگوییم سالانه گردشگران زیادی هستند که تنها برای چشیدن طعم و مزه این غذای فوق العاده از فرسنگ ها آن طرف تر خود را به انگلستان می رسانند، اغراق نکرده ایم! فیش اند چیپس یکی از سنتی ترین غذاهای انگلستان است که مردم این کشور همیشه با جان و دل از آن یاد می کنند و در گذشته نیز برای تهیه آن از ماهی کاد استفاده می کردند ولی امروزه از انواع و اقسام ماهی ها برای تهیه این غذای ملی خود بهره می گیرند. غذای فیش اند چیپس نیز همچون دیگر غذاهای اصیل انگلیسی معمولا در کنار مقداری سبزیجات تازه و پیاز کاراملی شده سرو می شود و به دلیل سریع مهیا شدن آن که تنها بایستی ماهی را سرخ و در کنار مقداری سیب زمینی سرخ شده قرار داد از طرفداران پروپاقرصی در انگلستان و حتی دیگر کشورهای دنیا برخوردار است.

صبحانه انگلیسی - English Breakfast

عکسی از صبحانه انگلیس

نیمرو، خوراک لوبیا، بیکن، پوره سیب زمینی، نان سوخاری، قارچ و سوسیس در کنار هم، می شوند یک صبحانه اصیل انگلیسی که اتفاقا از معدود غذاهای این کشور است که لااقل در شمار زیادی از کافه ها و همچنین رستوران های کشور عزیزمان ایران نیز وجود دارد و می توان با خوردن این همه مواد غذایی جذاب و خوشمزه، یک روز استثنایی را برای خود و سایر همراهانتان آغاز کنید. صبحانه انگلیسی تقریبا در تمام دنیا شناخته شده است و معمولا نیز در کنار یک فنجان چای و یا قهوه برای مشتریان سرو می شود که البته شما می توانید در کنار سینی صبحانه انگلیسی خودتان از یک لیوان آبمیوه کاملا طبیعی و تازه نیز استفاده نمایید.

در ادامه بخوانید: تایلند و مشهورترین غذاهای آن

نظری داده نشده


نظری بگذارید...