استقبال از بهترین غذاهای بلغارستان

در شکم گردی این دفعه از مجله گردشگری سدره می خواهیم سری به کشور بلغارستان در جنوب شرقی قاره اروپا بزنیم و شما را با تعدادی از محبوب ترین و همچنین مشهورترین غذاهای این سرزمین جادویی نیز آشنا نماییم. بلغارستان از جمله کشورهای توریستی و گردشگری جذاب در اروپا است که بی تردید می توان در آن با جاذبه های دیدنی فراوانی مواجه شد که هر کدامشان بخشی از تاریخچه پر فراز و نشیب بلغاری ها را تشکیل می دهند. در بلغارستان شما با آب و هوای بسیار مطلوبی نیز مواجه خواهید شد که در کنار آن یک فرهنگ غذایی کاملا سنتی و اصیل به چشم می خورد. لازم به ذکر است فرهنگ غذایی مردمان بلغارستان تحت تاثیر بسزایی از فرهنگ غذاهای یونانی و ترکیه ای از دیرباز قرار داشته است و همین امر سبب متنوع شدن غذاهای این کشور در کل قاره اروپا گشته است.

پیشنهاد مطالعه:  بهترین و خوشمزه ترین غذاهای بلژیک

دلمه بلغاری - Lozovi Sarmi

عکسی از دلمه بلغاری

این دلمه همانند همان دلمه هایی است که تاکنون بارها و بارها طعم و مزه های جادویی آن را چشیده ایم. در بلغارستان دلمه با پیچیدن ترکیبی از برنج و گوشت چرخ کرده و سایر متریال های جانبی دیگر در برگ درخت انگور تهیه می شود و از جمله محبوب ترین غذاهای این کشور نیز بحساب می آید.

سوپ سیرابی - Shkembe chorba

عکسی از سوپ سیرابی

این سوپ از جمله غذاهایی است که در داخل کشور بلغارستان هم از طرفداران پروپاقرصی برخوردار است و هم دارای دشمنان فراوانی می باشد! حقیقتش را بخواهید عموم مردم ساکن در کشورهای منطقه بالکان همیشه از سوپ سیرابی استقبال می کنند اما خوب قطعا در بین ایرانیان، کسانی هستند که حاضرند دو برابر پول یک کاسه سوپ سیرابی را بدهند اما حتی بوی این غذا به مشامشان نیز نرسد. به هر حال باید توجه کرد که برای تهیه این سوپ بلغاری، اشپزان این کشور از مقداری فلفل قرمز، شیر و همچنین سیر نیز استفاده می کنند و بیشتر آن را در وعده های صبحگاهی خود میل می نمایند.

تاراتور - Tarator

عکسی از تاراتور

خیلی ساده بخواهیم بگوییم به آب دوغ خیار بلغاری، تاراتور گفته می شود. مردم بلغارستان همچون ایرانی های عزیز با فرا رسیدن فصل گرم سال؛ یعنی تابستان به سراغ تهیه این نوع سوپ سرد رفته و آن را با مقدار زیادی ماست، شوید، سیر و همچنین خیار تهیه می کنند و به جای استفاده از بستنی های مختلف برای خنک شدن خود از سوپ آبکی تاراتور استفاده می کنند. ناگفته نماند که تاراتور بلغاری در کل قاره اروپا از نام و آوازه بسیاری برخوردار است.

لیوتنیتسا  - lyutenitsa

اگر در سفر به بلغارستان جویای یک میان وعده خوشمزه و مختصر بودید، حتما از سس لیوتنیتسا استفاده نمایید. سس لیوننیتسا در حقیقت ترکیبی از گوجه فرنگی، فلفل و در بعضی از مواقع بادمجان است که عموما بایستی دارای مزه ای تند نیز باشد. مردم بلغارستان از این سس به همراه نان تُست استفاده می کنند و همچون یک ساندویچ سبک اما فوق العاده خوشمزه از آن بهره می گیرند. از قلم نیافتد که شما می توانید این سس را هم از آشپزخانه های خانگی موجود در سراسر بلغارستان تهیه کنید و هم صورت آماده آن را از تمامی فروشگاه های سراسر این کشور اروپایی خریداری نمایید.

کبابچه - kebapche

عکسی از کبابچه

کبابچه یکی از فوق العاده ترین غذاهای بلغاری در کل دنیا است که خیلی حیف است اگر به این کشور سفر کنید و یکبار هم که شده طعم این نوع از کباب های گوشتی بلغارستان را نچشید! خوردن کبابچه همیشه همراه با دوغ اصیلِ بلغاری و همچنین سالادی به نام شوپسکا (در ادامه به توصیف این سالاد بلغاری خواهیم پرداخت) است. در کنار بشقاب کبابچه معمولا سرآشپزان بلغاری از مقداری سیب زمینی سرخ شده و همچنین پنیر مخصوص این کشور نیز استفاده می کنند و بر روی میز مشتریانشان از انواع ادویه های محلی همچون زیره و فلفل سیاه هم بهره گیری می کنند تا دیگر هیچ کسی نتواند ایرادی به این غذای سنتی بلغارها وارد کند. دوستان عزیز توجه داشته باشید بهترین مزه این غذاب کبابی را شما می توانید در شهر وارنا پیدا کنید که اتفاقا از جمله نقاط توریستی و گردشگری کل کشور بلغارستان هم بحساب آورده می شود.

بانیتزا - Banitza

عکسی از بانیتزا

از دیگر غذاهای محبوب و البته مهم کشور بلغارستان که می توان همیشه رد پایی از آن در مراسم های ملی و بزرگ این کشور اروپایی نیز پیدا کرد، بانیتزا نامیده می شود. این غذا از مزه ای شیرین برخوردار است و در حقیقت نوعی بورک تلقی می شود که می توان آن را از اغلب شیرینی سراهای بلغارستان تهیه نمود. غذاهای بانیتزا که عموما در وعده های غذایی صبحگاهی از سوی مردم کشور بلغارستان مورد استفاده و تناول قرار می گیرد، از ترکیب پنیر و تخم مرغ با محتویات درونی قارچ، اسفناج، کدو تنبل، پیاز، کلم و همچنین مقداری پنیر فتا تهیه می شود. ناگفته نماند که گاهی برای مزه دار کردن بیشتر این غذای محبوب بلغاری از مقداری گردو و یا سیب هم در داخل آن استفاده می کنند.

سالاد شوپسکا - shopska salata

عکسی از سالاد شوپسکا

شوپسکا نام سالاد ملی مردم بلغارستان است که انصافا هم از طعم و مزه مناسبی برخوردار است و هم رنگ نهایی آن تداعی گر پرچم کشور بلغارها می باشد. سالاد شوپسکا از ترکیب نمودن پیاز، خیار، گوجه فرنگی و همچنین مقداری پنیر رنده شده تهیه می شود و در کنار تمام خواص غذایی و ویتامین هایی که در محتویات آن نهفته شده است، از ظاهر بسیار جذابی و اشتهاآوری نیز برخوردار می باشد. در بلغارستان از سالاد شوپسکا هم به عنوان یک وعده غذایی اصلی استفاده می کنند و هم به عنوان یک پیش غذای مناسب که البته انتخاب آن بستگی به سلیقه و ذائقه شما دارد. چیزی که مسلم است سرو این سالاد در کنار کبابچه بلغاری است که سبب طعم دو چندان بهتر آن می گردد.

موساکا - musaka

عکسی از موساکا

موساکا از دسته غذاهای وارد شده به فرهنگ غذایی کشور بلغارستان است که اتفاقا از منطقه ما؛ یعنی خاورمیانه به این کشور راه پیدا کرده است. قدمت این غذا مربوط به چیزی در حدود 500 سال پیش است و از همان ابتدا نیز با استقبال و توجه بسیاری از سوم عموم مردم منطقه بالکان و بویژه بلغارستانی ها قرار گرفت. با اینکه غذای موساکا را می توان امروزه در اغلب کشورهای آسیایی، اروپایی، آفریقایی و همچنین آمریکایی پیدا نمود، اما باید گفت که هر کشوری برای تهیه این غذا از یک نوع دستور پخت استفاده می کند که همین امر سبب ایجاد تنوع در مزه این غذای بین المللی در اقصی نقاط جهان شده است. بلغاری ها برای تهیه موساکا از موادی همچون: تخم مرغ، قارچ، گوشت چرخ کرده، سیب زمینی، پیاز، ماست و همچنین مقداری پنیر بلغاری استفاده می کنند.

در ادامه بخوانید: مشهورترین جاذبه های گردشگری لهاسا

نظری داده نشده


نظری بگذارید...