بهترین و خوشمزه ترین غذاهای بلژیک

در شکم گردی امروز مجله گردشگری سدره می خواهیم کمی در خصوص بهترین و خوشمزه ترین غذاهای بلژیک برایتان صحبت کنیم. بلژیک کشوری است که در محدوده غرب قاره اروپا واقع شده است و در بین تمامی کشورهای این قاره دارای بیشترین رستوران های نمونه می باشد و از این حیث توانسته است یک رکورد کاملا بین المللی برای خود بدست آورد. مردم کشور بلژیک از حساسیت بالایی نسبت به فرهنگ غذایی خود برخوردار هستند و همیشه به دنبال ایجاد بهترین غذاها از تازه تریت متریال های غذایی برای خود و سایر عزیزانشان می بانشد. جالب است بدانید فرهگ غذایی بلژیک همچون فرهنگ زبانی این کشور که دارای تنوع بسیاری در اقصی نقاط خاکِ بلژیک است، می باشد و می توان با انجام یک سفر به بلژیک با کلی غذاهای جورواجور و خوشمزه که عمدتا از مواد غذایی گوشتی و دریایی نیز تهیه می شوند، مواجه شد.

پیشنهاد مطالعه:  آشنایی با غذاهای منحصر به فرد خوزستانی

اندیو و هم گارتین - Endive and Ham Gratin

عکسی از اندیو و هم گارتین

این غذا در حقیقت ترکیبی از مقداری گوشت و پنیر با کاسنی های منحصر به فرد کشور بلژیک است که بی اغراق در کله اروپا و حتی دنیا این کاسنی ها از شهرتی جهان برخوردار هستنذد. غذای اندیو و هم گارتین معمولا در کنار یک پوره سیب زمینی طعم دار شده سرو می شود و با اینکه غذای فوق العاده خوشمزه و پرطرفدار در بلژیک بحساب می آید، اما خیلی کم می توان نام این غذا را در فهرست رستوران های نمونه و لاکچری بلژیکی پیدا کرد و بیشتر این غذا از سوی کترینگ ها و غذاخوری های خانگی بلژیک، طبخ و ارائه می شود.

سول میونیق - Sole meuniere

عکسی از سول میونیق

غذاهای دریایی در فرهنگ غذایی بلژیک از جایگاه بسیار مهم و حائز اهمیتی برخوردار هستند و کمتر خانواده ای را می توان در بلژیک پیدا کرد که لااقل هفته ای یکبار از غذاهای دریایی در وعده های اصلی خود، استفاده نکنند! سول میونیق نیز یکی از همین غذاهای دریایی کشور بلژیک است که هم از طرفداران پروپاقرصی در این کشور اروپایی برخوردار است و هم از جمله غذاهای سنتی و قدیمی این نقطه از جهان محسوب می شود. درست کردن غذای دریایی سول میونیق به هیچ وجه کار سخت و پیچیده نیست! تنها کافی است ماهی ای که با ترکیبی از پودر سیر، نمک، فلفل، آرد و غیره مزه دار شده است را با مقداری کرده سرخ نمایید و سپس آن را در کنار مقداری سیب زمینی سرخ کرده، آب پز شده و یا حتی پوره شده برای عزیزانتان سرو نمایید. ناگفته نماند که معمولا سرآشپزان بلژیکی برای بهتر کردن این نوع خوراک دریایی از یک سوپ ویژه نیز استفاده می کنند که از ترکیب کره، آبمیوه و همچنین جعفری خرد شده با مقداری از مواد اولیه دیگر تهیه می شود.

فیله آمریکایی - Filet Americain

عکسی از فیله آمریکایی

اشتباه نکنید! فیله آمریکایی با تمام فیله هایی که در طول عمرتان نوش جان کردید، متفاوت است. بسیاری از گردشگران سفر کرده به بلژیک از اقصی نقاط دنیا همیشه در خاطراتشان از سفر به این کشور در خصوص میل کردن یک فیله عجیب و غریب گوشتی در رستوران های بلژیک صحبت کرده اند. فیله آمریکایی در فهرست بهترین و محبوب ترین غذاهای بلژیک قرار دارد؛ زیرا می توان آن را هم بصورت لقمه ای با نان تُست میل کرد و هم از آن در کنار دیگر غذاهای غیر گوشتی تهیه شده در کشور بلژیک استفاده نمود. این فیله در حقیقت گوشت چرخ کرده ای است که بصورت خام برای شما مشتریان و مسافران سفر کرده به بلژیک سرو می شود و آنقدر برای مزه دار نمودن آن از چاشنی ها و سس های مختلف استفاده می شود که بعید است حتی 1٪ بتوانید متوجه مزه خام بودن گوشت موجود در این غذا شوید.

صدف رودخانه ای با سیب زمینی سرخ شده - Moules frites

عکسی از صدف رودخانه ای با سیب زمینی سرخ شده

یکی دیگر از بهترین غذاهای دریایی موجود در فرهنگ خورد و خوراک بلژیکی ها، صدف رودخانه ای با سیب زمینی سرخ شده می باشد. برای تهیه این غذا می بایست صدف های رودخانه ای را با ترکیباتی از کره، جعفری و همچنین موسیر در مقداری آب بپزید و سپس آن را در کنار مقداری سیب زمینی سرخ شده، سرو نمایید. جالب است بدانید این غذا با فرا رسیدن تابستان  در کشور بلژیک از جمله رایج ترین غذاهای ارائه شده از سوی تمامی رستوران های این کشور شده و استقبال بسیار زیادی نیز برای چشیدن تمام متفاوت آن از سوی عموم بلژیکی ها، صورت می گیرد.

واترزوی خنت - Gentse waterzooi

عکسی از واترزوی خنت

واترزوی نام یک خورش محلی و مخصوص به شهر خنت بلژیک است که برای تهیه کردن آن از انواع گوشت ماهی ها در کنار سبزیجات گوناگونی نظیر: تره فرنگی، هویج،‌ سیب زمینی و غیره استفاده می شود. بد نیست بدانید طعم خاص و منحصر به فرد این خورش بلژیکی را تنها می توان در محله فنلاندی های ساکن در این کشور جستجو نمود. همچنین بد نیست بدانید امروزه این غذا با گوشت مرغ نیز تهیه می شود و این بستگی به ذائقه و سلیقه شما دارد که بخواهید کدام نوع از این خورش سنتی و فوق العاده خوشمزه بلژیکی را امتحان کنید.

استومپ - Stoemp

عکسی از استومپ

این غذا بیشتر با سرد شدن هوا مورد توجه و استقبال مردم کشور بلژیک قرار می گیرد. بلژیکی ها برای تهیه استومپ های خود از پوره سیب زمینی همراه با دیگر سبزیجات پوره شده همچون: هویج، کلم، پیاز، اسفناج و غیره استفاده می کنند و اگر دلشان بخواهد به چنین ترکیب سالمی از بهترین و مقوی ترین مواد غذایی نیز کمی شیر و یا خامه اضافه می کنند که سبب جادویی شدن مزه این غذای فوق العاده ساده و مغذی می گردد. ناگفته نماند که می توان غذای استومپ را در کنار تکه هایی از گوشت ماهی و یا حتی سوسیس نیز سرو نمود.

مارماهی با سس سبز - Paling in’t groen

عکسی از مارماهی با سس سبز

یکی دیگر از غذاهای دریایی کاملا محبوب و پرطرفدار بلژیکی در کل اروپا، مارماهی با سس سبز است. جالب است بدانید در گذشته برای خوردن این غذا از هیچ سسی استفاده نمی شد و به محض صید کردن ماهی و پختن آن، مردم شروع به نوش جان کردن ماهی همراه با مقداری سبزیجات تازه می کردند. اما امروزه با گسترش و پیشرفت های حاصل شده در صنعت غذایی کشور بلژیک، این غذا در کنار یک سس خاص و سبز رنگ که از ترکیب موادی همچون: شاهی، آویشن، جعفری، ریحان و نعناع تهیه می شود، برای شما عزیزان سرو خواهد شد. نکته کلیدی در خصوص تهیه کردن این غذای دریایی، اضافه کردن سُس آماده شده در بخش پایانی به غذا است تا سبب سبز رنگ شدن غذا نشود! ناگفته نماند که مارماهی با سس سبز را می توان هم با نان میل کرد و هم آن را با مقداری پوره سیب زمینی نوش جان نمود.

کاربناد فلمیند - Carbonade flamande

عکسی از کاربناد فلمیند

این غذایی از جمله خوراک های بلژیکی است که در کنار برخورداری از یک دستور پخت واحد و سنتی، می توان با طعم ها و مزه های مختلفی از آن در سراسر شهرها و محله های مختلف کشور بلژیک مواجه شد! تقریبا هر آشپز بلژیکی برای پخت این غذا از یک نوع خلاقیت منحصر به فرد استفاده می کند که همین امر سبب گشته تا شما بتوانید با مزه های جورواجوری از این غذا در کشور اروپایی بلژیک مواجه شوید. کلیات درست کردن این غذا به این نحو است که بایستی گوشت گاو را با متریال هایی همچون: نمک، فلفل، پیاز و همچنین نان و سایر ادویه های دیگر ترکیب کرده و آن را همچون یک استیک آبدار سرو نمود. البته در این بین سبزیجات دیگری نظیر: سیر، قارچ، هویج و غیره نیز در طی فرآیند تهیه این غذا به آن اضافه می شود که سبب مزه عجیب و دوست داشتنی تر شدن این غذا می شود. ناگفته نماند که کاربناد فلمیند نیز همچون اغلب غذاهای بلژیکی در کنار مقداری پوره سیب زمینی و یا سیب زمینی سرخ شده سرو می شود و هر چه گوشت این غذا با حرارت ملایم و به مدت بیشتری طبخ داده شود، یقینا مزه غذای کاربناد فلمیند بلژیک نیز بهتر و بهتر خواهد شد.

در ادامه بخوانید: شناختی نسبی از خوشمزه ترین مقصدهای گردشگری دنیا

نظری داده نشده


نظری بگذارید...