مکان های تاریخی و توریستی کازان | جاذبه های گردشگری کازان روسیه

کازان کجاست؟

کازان یا قازان، پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری تاتارستان روسیه است.این شهر با جمعیت 1343545 ششمین شهر پرجمعیت روسیه است. رودخانه های ولگا و کارانکا که در بخش اروپایی روسیه واقع شده اند، در این شهر قرار دارند.این شهر دارای یک میراث جهانی به اسم کازان کرملین است.در آپریل 2009 روسیه این شهر را بعنوان سومین پایتخت خود معرفی کرد.درهمان سال هم بعنوان پایتخت ورزشی روسیه نام گرفت.شهر میزبان بازی‌های جهانی 2013، و مسابقات جهانی 2014 و یکی از شهرهای میزبان در جریان مسابقات جام فیفا 2017 و جام جهانی2018 خواهد بود.
درسال 2015 ، 2.1 میلیون توریست از این شهر بازدید کردند که نسبت به سال گذشته بیست درصد افزایش داشت.کازان کرملین هم در سال2015 ، 1.5 میلیون بازدید کننده داشت.همچنین هتل شهر، مجموعه های تفریحی و پارک آبی شهر هم یک میلیون بازدیدکننده داشتند.

ویژگی های شهر کازان

کلمه"کازان" درزبان تاتاری به معنای دیگ بخار با دیگ است.نماد تاریخی کازان که بر روی پرچم ان هم دیده میشود،  اسطوره ای است بنام کازان که اغلب در داستان های افسانه ای دیده می‌شود.
اب و هوای کازان ، اب و هوای قاره ای است، معمولا به شدت سرد و به ندرت گرم می شود.این نوع آب و هوا مناسب یک شهر نیست.در ماه ژوئن دارای دمای کمتر از10 درجه و در ماه جولای دارای دمای بیش از 20درجه می‌باشد.

ملیت های مردم کازان به شرح زیر است:

48.6 درصد روسی ،  47.6 درصد تاتاری ،  0.4 درصد چاوشی ،  0.3درصد اوکراینی.امروزه کازان بیشتر دارای جمعیت تاتاری است.شهر از سال 2000 درحال بازسازی اساسی است.مترو کازان در سال 2005 بازگشایی شد.نام این شهر از سال 2005 با اغاز ساخت بزرگترین مسجد روسیه در این شهر سرزبان ها افتاد.ههمچنین در همین سال پل هزاره افتتاح شد.

این شهر در لیست آثار تاریخی جهانی یونسکو قرار دارد.در حال حاضر کازان یکی از مشهورترین شهرهای روسیه ،  هم از لحاظ صنعتی و هم از لحاظ جاذبه های توریستی است.هر ساله یک میلیون توریست از این شهر بازدید می‌کنند.
در این شهر موزه های زیادی وجود دارد.از جمله موزه های ایالتی و گالری های عمومی و خصوصی. بزرگترین موزه این شهر ،  موزه ملی جمهوری تاتارستان است که در سال 1894 ساخته شده است.شما میتوانید آثار با ارزشی از مناظر طبیعی،  اثار باستانی و آثار ملت های مختلف را در ساختمان اصلی این موزه که در سال1800 تا 1815 ساخته شده است را مشاهده کنید.ههمچنین موزه هنرهای جمهوری تاتارستان و موزه هزاره کرملین هم جز موزه های محبوب شهر هستند.


شهر کازان دارای تعداد زیادی تئاتر هم است.از جمله تئاترهای مشهور شهر:
تئاتر آکادمیک تاتار و تئاتر باله که برای نمایش های بین المللی و فستیوال های موسیقی مورد استفاده قرار میگیرند.و همچنین تئاتر آکادمیک روسیه ای ِ کازان بنام کاچالف. همچنین کازان دارای یک سیرک،  12 سینما به همراه61 پرده شامل سایمکس 4d می باشد. کنسرت، اجرای نمایش و دیگر رویدادهای فرهنگی و هنری دیگر در سالن کنسرت دولتی بنام s برگزار می‌شود.از دیگر مکان ها میتوان به مجتمع فرهنگی سعادشف. و مجتمع ورزشی هرم اشاره کرد. کازان دارای پارک های متعددی است.پارک کیرایر، پارک هزاره، پارک مرکزی از جمله سرگرم کننده ترین پارک های کازان هستند.همچنین باغ وحش و باغ گیاهان کازان یکی از قدیمی ترین مکان ها در روسیه و همینطور در اروپا هستند. کرملین یکی از مکان های مورد علاقه توریست هاست که برای دیدن آن به کازان میآیند.شما میتوانید یادگاری ها و سوغاتی های متعددی را در این مکان تهیه کنید. مرکز تاریخی شهر طی سالهای1990 تا 2000 بازسازی شده است.البته بعضی از ساختمان های تاریخی از بین رفته اند.اامروزه خیابان بائومن،  خیابان کرملین ،  خیابان مشتری وتعدادی دیگر، جز ارزشمند ترین خیابان های کازان هستند.که در هر کدام ساختمان های تاریخی متنوعی وجود دارد.
گردشگران همچنین از کلیسای پیتر و پائول،  صومعه ویرجینای کازان. مجتمع های تاریخی و منحصر به فردِ صومعه رویف و جزیره شهر ژوویژسک در نزدیکی شهر کازان بازدید می‌کنند. در قرن 21 چندین آسمان خراش در این شهر ساخته شد.اولین ساختمان مرتفع در لین شهر در سال 2008 با ارتفاع 85 متر،  به همراه 28 فروشگاه ساخته شد.امروزه مرتفع ترین آسمان خراش شهر دارای 122متر ارتفاع و 35 فروشگاه است.

کرملین

این مکان شامل دفاتر دولتی،  پارک های دلپذیر،  موزه ها،  ممسجد جامع قل شریف و دیگر ساختمان های مذهبی می‌باشد.

موزه چک چک

موزه تعاملی اختصاص داده شده به غذا ها و نوشیدنی های تاتار به ویژه شیر چک که با عسل پخته شده و در جشن ها و مهمانی های خانوادگی سرو می شود.

موزه مردم شناسی شوروی

موزه عجیب و غریب کائانس که شامل وسایل  بسته بندی شده از زمان شوروی است و در واقع حامل این حقیقت است که  دوره سوسیالیستی روسیه مخصوصا در دهه های 1970 و 1980 دارای صفحه‌های فرهنگی پرجنب و جوش بویژه در عرصه موسیقی بوده است.

مسجد قل شریف (Kul Sharif Mosque)

این مسجد در سال2005 ساخته شد و نام آن برگرفته از رهبری است که در سال1552 ذر طی دفاع از شهر دربرابر سربازان ایوان وحشی، کشته شد.

نواحی قدیمی تاتارنشین

این ساختمان ها از جمله ساختمان هایی هستند که قدمتشان به قرن هفدهم و هجدهم میلادی میرسد و نشان دهنده این است که در 1552 این قوم مجبور به زندگی در این نواحی بودند.

موزه ملی جمهوری تاتارستان

در مقابل ورودی اصلی کرملین، ساختمان این موزه که مربوط به 1770 است قرار دارد و شامل مجموعه های باستانی و جواهرات ارزشمندی است.

برج سویمبیکا(Soyembika Tower)

این برج با ارتفاع 59 متر در اویل قرن هجدهم ساخته شده و موضوع یکی از افسانه های کازان است.

موزه تاریخ طبیعی تاتارستان

این موزه در مورد سیاره ها،  زمین شناسی ،  مواد معدنی،  و بوجود آمدن شکل های مختلف زندگی روی زمین است.جالب ترین بخش این موزه مربوط به دایناسورها و چگونگی بوجود آمدن پستانداران است.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...