زیبایی های منحصر به فرد موجود در بلغارستان

بلغارستان کشوری است زخم خورده از جنگ های مختلف اروپایی که با اتمام روزهای تاریکی که بر سرنوشتاین کشور سایه افکنده بود، به تدریج رشد کرد و در زمینه های گوناگونی به شکوفایی رسید. این کشور در جنوب شرقی قاره آسیا قرار گرفت هاست و پایتخت آن نیز شهر صوفیه می باشد. کشور بلغارستان در بین تمامی کشورهای جهان به دلیل برخورداری از 1 درصد سیر سالانه نزول جمعیت در دنیا زبانزد می باشد و اگر شرایط برای جامعه انسانی این کشور به همین منوال نیز بچرخد، هیچ بعدی نیست روزی با بلغارستانی مواجه شویم که تمامی اقصی نقاط آن خالی از هر گونه سکنه می باشد! کشور بلغارستان نیز همچون سایر کشورهای کم ادعا و اما بسیار زیبای اروپایی از تعدادی جاذبه گردشگری و دیدنی های منحصر به فرد برخوردار است که اگر در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سِدره همراه شوید، ما به شما تعدادی از این زیبایی های وصف ناشدنی را معرفی خواهیم کرد. لازم به ذکر است بلغارستان به دلیل برگزاری تورنومنت های مختلف بین المللی در زمینه اسکی و همچنین دارای بودن خط ساحلی طولانی جنب دریای سیاه در کل اروپا شناخته شده بحساب می آید.

ولیکو تارنوو - Veliko Tarnovo

عکسی از ولیکو تارنوو

ولیکو تارنوو یکی از استان های تاریخی کشور بلغارستان است که بین قرن های 12 تا 14 میلادی پایه گذاری شده است و در عصر دوم سلطنت بلغارها به عنوان مرکز تاریخی این کشور تلقی می شده است. نمای کلی استان ولیکو تارنوو بگونه ای است که شما فکر می کنید می توانید در آن با جاذبه های تاریخی و اماکن قدمتی متعددی رو به رو شوید که البته خیلی هم راه را اشتباه نرفته اید؛ منتها به دلیل عدم رسیدگی به بناهای این نقطه از کشور بلغارستان در تمامی این سال ها شما تنها می توانید با یک دژ مستحکم دفاعی به نام تساروت در استان ولیکو تارنوو مواجه شوید که البته این بنا نیز به نسبت سایر ابنیه های موجودی که روزی روزگاری در این شهر وجود داشته اند و اکنون دیگر آثاری از آن ها باقی نمانده است، از قدمت بسیاری زیادی برخوردار نمی باشد!

شهر ملنیک - Melnik City

عکسی از ملنیک

ملنیک کوچکترین شهر مسکونی موجود در کشور بلغارستان است که با تمام وسعت اندک خود، از شهرت قابل توجهی در قاره اروپا برخوردار می باشد. گردشگرانی سفر کرده به سفر ملنیک برای دیدن تمام جذابیت های نهفته شده در این شهر خیلی نیاز به زمان زیادی ندارند و تنها می توانند ظرف مدتی مشخص هم از معبد روژنِ این شهر بازدید نمایند و هم سری به اقلیم کوهستانی ملنیک در نقاط مرتفع این شهر بزنند و از نزدیک با صخره های هرمی شکل این شهر کوچک و دوست داشتنی آشنایی پیدا نمایند.

دهکده نسه بار - Nessebar Village

عکسی از نسه بار

دهکده نسه بار در کشور بلغارستان معروف است به مروارید دریای سیاه که حتم به یقین بازدید و گشت و گذاری مختصر در آن نمی تواند برای گردشگران و توریست های عزیز سفر کرده به این دهکده تاریخی و جذاب، خالی از لطف باشد. دهکه نسه بار تداعی گر بخش پر فراز و نشیبی از پیشینه تاریخی بلغارستان است که در اعصار مختلف رومی، یونانی، بیزانسی، صلیبی و بلغاری بارها و بارها دچار دستخوش و تغییراتی قابل توجه شده است تا به شکل و شمایل امروزی خود دست پیدا نماید. این دهکده دارای یک شبه جزیره فوق العاده دیدنی نیز می باشد که توصیه می کنیم اگر سری به دهکده نسه بار زدید، حتما از این شبه جزیره نیز بازدید بعمل آورید. لازم به ذکر است نسه باری از سوی سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

بلوگرادچیک - Belogradchik

عکسی بلوگرادچیک

بلوگرادچیک یک منطقه سخره ای و نسبتا صعب العبور است که بی تردید عجیب ترین جاذبه های توریستی و گردشگری کشور بلغارستان بحساب می آید و در سال 2009 میلادی نیز به عنوان تنها نماینده کشور بلغارستان در فستیوال انتخابی عجایب هفتگانه جهان معرفی شد. همچنین این منطقه یکی از نقاط مرتفع موجود در بلغارستان نیز بحساب می آید که با حضور در آن هم می توانید از قلعه باستانی موجود در منطقه بلگرادچیک بازدید نمایید و هم به چشم اندازی خارق العاده از مناطق کناری این منطقه باستانی دست پیدا کنید.

دهکده کوپریوشتیتسا - Koprivshtitsa Village

عکسی از کوپریوشتیتسا

این دهکده یکی از اماکن زیبا و کاملا منحصر به فرد موجود در کشور بلغارستان است که در سراسر آن شما با یکسری خانه های رنگی که مطابق با معماری ملی بلغارها پس از سال ها تلاش بالاخره در سده 19 میلادی طراحی و ساخته شده اند، مواجه هستید. دهکده کوپریوشتیتسا در حدفاصل 120 دقیقه از پایتخت کشور بلغارستان؛ یعنی شهر صوفیه قرار گرفته است و در طول تاریخ بلغارستان از این منطقه به عنوان یکی از نخستین خواستگاه های قیام مردمی علیه استکبار و ظلم حکومت عثمانی های این کشور یاد می شود. در این دهکده دیدنی و قابل احترام به لحاظ تاریخی شما می توانید با موزه مخصوصی که در آن بخش هایی همچون: بخش جواهرات ملی بلغارستان، بخش هنری و فرهنگی، بخش لباس های قومی و همچنین بخش سلاح های قدیمی این کشور قرار گرفته است، رو به رو شوید.

سواحل دریای سیاه - The Black Sea beaches

عکسی از سواحل دریای سیاه

بدون هیچ شک و تردیدی بهترین و برجسته ترین امتیاز توریستی و گردشگری بلغارستان برای رقابت با سایر کشورهای دیدنی و تمام عیار جهانی در زمینه های جذب توریست و گردشگر، وجود خطوط ساحلی ایجاد شده برای این کشور در کنار دریای سیاه است که در این ایستگاه های ساحلی نیز می توان گفت تقریبا همه جور امکانات رفاهی و تفریحی تعبیه شده است. مسافران و بازدید کنندگان عزیز سرزمینِ بلغارها توجه داشته باشید اگر به دنبال خطوط ساحلی شلوغ و پرهیاهو در این کشور هستید، بهتر است خیلی وقت خود را برای گشت و گذار میان سواحل مختلف این کشور تلف نکنید و مستقیما به سوی سواحل سانی بیچ و گلدن سندز بروید و اگر هم تمایلی به حضور در چنین اماکن تفریحاتی پر ازدحام ندارید، می توانید از خطوط ساحلی وارنا و بورگاس بازدید نمایید.

هفت دریاچه - Seven Lakes

عکسی از هفت دریاچه

یکی دیگر از زیبایی های کاملا انحصاری بلغارستان به نسبت سایر مقاصد توریستی و گردشگری قاره اروپا، جاذبه طبیعی است به نام هفت دریاچه کوه ریلا که البته بازدید از آن ها با توجه به اینکه تقریبا تمامی آژانس های مسافرتی و تورهای گردشگری بلغارستانی برای آن برنامه های مختلفی را ترتیب می دهند؛ خیلی هم آسان نیست و شاید لازم باشد برای پیمودن قسمتی از مسیر منتهی به این دریاچه های کوچک و بزرگ، شما به اسکی کردن بپردازید. لازم است بدانید افسانه های زیادی در خصوص پیدایش این هفت دریاچه زیبا در بین بومیان اصیل بلغاری به گوش می رسد که یکی از عجیب ترین این داستان ها این است که این دریاچه ها در حقیقت محل ریخته شدن اشک های یک ماده غول بسیار بزرگ است که دچار شکست عشقی از طرف شریک زندگی خود شده است! بد نیست بدانید تمامی این دریاچه ها در فصل زمستان کاملا دچار یخ زدگی می شوند و مجددا با آغاز فصل تابستان، حجم آبی زیادی در بین آنان جاری می شود.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...