بازدید از آلاچاتی | شهری تاریخی با خانه های سنگی در ترکیه

اگر برای سفر خود به دنبال جایی پر از جاذبه های دیدنی و آرامشی مثال زدنی می گردید، توصیه می کنیم حتما سری به شهر آلاچاتی (Alacati) در کشور ترکیه بزنید تا از حضور در یکی از بکرترین نقاط این کشور، حسابی لذت ببرید. آلاچای شهری است که بیشتر به سبب وجود خانه های سنگی در خود که عمدتا نیز از قدمتی بالغ بر 100 سال برخوردار هستند، مشهور شده است و امروزه گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا سعی می کنند خود را برای بازدید و اقامت در یکی از سنتی ترین خانه های این شهر دوست داشتنی و فوق العاده تمیز به آلاچاتی برسانند. پس شما نیز در این مطلب از مجله گردشگری سدره با ما همراه شوید تا قدری بیشتر با این شهر کوچک و کاملا با صفا آشنایی پیدا نماییم تا شاید اگر روزی قصد سفر به کشور ترکیه را پیدا کردید، بتوانید به جز کلانشهرهای توریستی و گردشگری آن همچون: استانبول، بدروم، مارماریس، ازمیر و آنتالیا از نقطه دیگری نیز در سرزمین ترک ها یاد نمایید.

پیشنهاد مطالعه:  بهترین جاذبه های توریستی آنکارا

پیشینه تاریخی شهر آلاچاتی

عکسی از پیشینه تاریخی آلاچاتی

با توجه به اطلاعات نه چندان زیادی که در خصوص شهر آلاچاتی در بین کتاب ها و نوشته های معتبر تاریخی گنجانده شده است، باید بگوییم که آلاچاتی را یونانیان سفر کرده در دهه 1830 میلادی تاسیس نموده اند و از همان ابتدا ترک ها و یونانی ها با هم و بصورت کاملا ترکیبی در این نقطه از کشور ترکیه زندگی می کنند. یونانیان نام این شهر را Alatzata گذاشته اند و معتقدند که نقش مهمی را در جهت تبدیل شدن روستای ساده آلاچاتی به یک مکان توریستی و فوق العاده جذاب گردشگری در طول تاریخ بر عهده داشته اند!

آنان در سال ذکر شده از جزیره ای به نام خیوس واقع در سرزمین یونان که تنها چند کیلومتر آن طرف تر از دریای اژه می باشد، حرکت کرده و خود را به آلاچاتی رساندند. بلافاصله با اسکان خود شروع به ایجاد کردن باغ هایی از انگور و زیتون به سبک و سیاق کشور خود در این شهر کوچک که هنوز آلاچاتی خطاب نمی شد، کردند و توانستند با ایجاد کانال تجاری با بخش های جنوبی خلیج سبب رونق گیری چشمگیری در شهر محل اقامت خود؛ یعنی آلاچاتی شوند. جالب است بدانید خانه های سنگی موجود در آلاچاتی نیز در حقیقت ثمره تلاش همین یونانی های مسافر می باشد که امروزه بدل شده است به جدی ترین جاذبه توریستی و گردشگر پسند شهر آلاچاتی البته در کنار سایر جاذبه های جذاب و تفریحی آن همچون آسیاب های بادی، پیاده روهای سنگ فرش شده و تفریحات مختلف آبی که می توان در این نقطه از کشور ترکیه به آنان پرداخت و حسابی لذت برد.

آلاچاتی - Alacati

عکسی از معرفی شهر آلاچاتی

شهر آلاچاتی در فاصله مکانی 75 کیلومتری از بخش غربی شهر ازمیر واقع شده است و آنطور که آمار سرشماری ترک ها در خصوص جمعیت این ناحیه بیان کرده است، باید بگوییم جمعیت ساکن در این شهر کوچک و سنگی نزدیک به 12 هزار نفر تخمین زده شده است. ناگفته نماند این شهر کاملا توریستی و گردشگری در فاصله 2 کیلومتری از خط ساحلی ایلیجا و خلیج جنوبی آلاچاتی و همچنین 10 کیلومتری شبیه جزیره چشمه که در جوالی دریای اژه استقرار یافته است، واقع شده است.

جاذبه های گردشگری و امکانات تفریحی موجود در آلاچاتی

عکسی از جاذبه های گردشگری آلاچاتی

آلاچاتی نیز همچون دیگر شهرهای توریستی و گردشگری برجسته ترکیه از جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی و همچنین امکانات رفاهی مناسبی برخوردار است که قطعا اجازه سپری کردن اوقات ناخوشایند رو از شما گردشگران و مسافرانی که به این نقطه از ترکیه سفر کرده اید، خواهد گرفت. در این شهر شما می توانید از آسیاب های بادی، مغازه های کوچک و نُقلی که در حال فروش عتیقه جات و صنایع دستی هستند در کنار کوچه و پس کوچه های سنگی آن بازدید کنید و در صورت سفر در ماه اکتبر از جشنواره ماهیگران و در ماه می نیز از فستیوال بادبادک ها دیدن کنید. 

همچنین از قلم نیافتد که در این شهر کوچک با خانه های سنگی تزئین شده توسط گل های کاغذی، این امکان نیز برای شما مهیا شده است تا به انواع و اقسام تفریحات آبی نظیر: کایت سواری، موج سواری، شنا و غیره بپردازید. دوستان و گردشگران گرامی توجه داشته باشید که در شهر آلاچاتی فرهنگ غذایی فوق العاده خوشمزه ای نیز حاکم است که شما می توانید با مراجعه به هر کدام از رستوران های این شهر توریستی و گردشگری، حسابی از شرمندگی شکم خود خارج شوید!

در ادامه بخوانید: بهترین جاذبه های توریستی کوالالامپور

نظری داده نشده


نظری بگذارید...