ابوظبی | دیدنی ترین پایتخت عرب ها

بی شک یکی از دیدنی ترین شهرهای خاورمیانه، پایتخت کشور امارات یعنی شهر ابوظبی (Abu Dhabi) است که هم بزرگترین شیخ نشین اماراتی ها بحساب می آید و هم جز محبوب ترین مقاصد موجود در بخش جنوب غربی قاره آسیا تلقی می شود. شهر ابوظبی از جاذبه های دیدنی فراوانی برخوردار است که اگر در ادامه این مطلب با مجله گردشگری سدره همراه شوید ما شما را با تعدادی از مهمترین آن ها آشنا خواهیم کرد. جالب است اگر بدایند بیشتر سازه های موجود در ابوظبی را مهندسان ژاپنی ساخته اند.

پیشنهاد مطالعه: سفری به سوی جاذبه های جادویی تایلند

موزه لوور | Louvre Museum

عکسی از موزه لوور

اولین جاذبه دیدنی شهر ابوظبی می تواند موزه لوور آن باشد که در سال 2017 میلادی توسط ژان نوول که از جمله معماران خوشنام فرانسوی می باشد، در جزیره سعدیات تاسیس شده است. در این موزه شما می توانید با چیزی نزدیک به 600 اثر هنری که مربوط به فرانسه هستند، مواجه شوید و در کنار آن ها از 300 اثر امانی موجود در این موزه نیز بازدید بعمل آورید. لازم به ذکر است زمینه موضوعی این موزه مربوط به تمدن و هنر بشری است و سالانه جمع زیادی از گردشگران حاضر به بازدید از آن می شوند.

فراری ورلد | Ferrari World

عکسی از فراری ورلد

خودروبازان قطعا از حضور در چنین محیطی بسیار خشنود خواهند شد. فراری ورلد نام تنها پارک اختصاصی کمپانی مشهور فراری در دنیا است که در آن از بخش های متنوع رفاهی و تفریحاتی نیز استفاده کرده است و آرزو رالی با خودروهای رویایی خود را برای تمام افرادی که سری به مجموعه فراری بزنند به حقیقت بدل کرده است.

ساحل عمومی سعدیات | Saadiyat Public Beach

عکسی از ساحل عمومی سعدیات

در ابوظبی ایستگاه های ساحلی مختلفی وجود دارد که شما می توانید از آن ها دیدن کرده و از وجود انواع و اقسام امکانات رفاهی در آنان لذت ببرید که بهترینشان در ساحل سعدیات واقع شده است و می توان در آن با امکانات رفاهی مختلفی مواجه شد. ناگفته نماند این ساحل عمومی از تمیزی خارق العاده ای برخوردار است و به همین خاطر در سراسر امارات از نام و آوازه خاصی نیز برخوردار است.

یاس مال | Yas Mall

عکسی از یاس مال

همانطور که به معرفی بهترین مرکز خرید شهر دبی برایتان پرداختیم، برای خرید و برندبازی شما در ابوظبی نیز مرکز خرید بزرگ و مجللی تاسیس شده است که نام آن یاس مال می باشد و تقریبا از 370 فروشگاه متنوع در کنار 60 کافه رستوران جورواجور برخوردار است. تازه به تمامی این ها باید سالن های سینمایی و دیگر امکانات رفاهی موجود در یاس مال را نیز اضافه نماییم. البته گردشگران عزیز توجه داشته باشند که این مارکت سنتر بزرگ از دسترسی مستقیمی به فراری ورلد نیز برخوردار است!

مسجد شیخ زائد | Sheikh Zayed Mosque

عکسی از مسجد شیخ زائد

نمی شود در خصوص دیدنی های ابوظبی صحبت کرد و از مسجد شیخ زائد غافل شد؛ این مسجد بعد از مسجدالحرام و همچنین مسجدالنبی به عنوان سومین مسجد بزرگ جهان اسلام بحساب آورده می شود که با دستور مستقیم شیخ زائد ابن سلطان آل نهیان ساخته شده است و در تمامی جمعه های سال، پذیرای مسلمانان ساکن شهر ابوظبی در خود می باشد. ناگفته نماند ورود غیر مسلمانان به این مسجد همچون بسیاری دیگر از بناهای اسلامی و مذهبی ممنوع است و حتی خودِ مسلمانان هم تحت شرایط خاصی می تونند از نماهای داخلی و جذاب این مسجد عکسبرداری کنند.

پارک آبی یاس | Yas Waterworld

عکسی از پارک آبی یاس

اگر از دسته گردشگران و مسافرانی هستید که به قصد تفریح و تفرج به ابوظبی آمده اید؛ بهتر است حتما در برنامه سفر خود از پارک آبی یاس نیز دیدن فرمایید و از امکانات موجود در آن حسابی استفاده کنید. در این پارک آبی از 42 سرسره آبی مختلف در سایزهای گوناگون در کنار سایر بخش های دیگر آبی استفاده های فراوانی شده است که قطعا اجازه سپری کردن حتی یک لحظه بد را از شما خواهد گرفت.

پیست یاس مارینا | Yas Marina Circuit

عکسی از پیست یاس مارینا

یاس مارینا نام یکی از برجسته ترین پیست های مسابقاتی در آسیا است که از آن برای برگزاری اغلب تورنومنت های اتومبیلرانی نظیر: مسابقات گردنپری استفاده می شود. این پیست مسابقاتی از رده قابل توجهی در میان پیست های اتومبیلرانی برخوردار است و بی شک تماشای یک مسابقه مهبج در آن می تواند تا مدت ها در ذهن شما ماندگار و خاطره انگیز شود. مسیر این پیست مسابقاتی از هتل یاس و بندرگاه ابوظبی عبور می کند و از 21 پیچ تند نیز برخوردار می باشد.

در ادامه بخوانید: مالت سرزمینی دوست داشتنی

نظری داده نشده


نظری بگذارید...