۹ جاذبه گردشگری پاریس فرانسه که نباید از دست داد

مکان های دیدنی پاریس

پاریس پایتخت و پرجمعیت ترین شهر فرانسه است که با مساحت 105 کیلومتر مربع (41 مایل مربع) و جمعیت 2،206،488 نفر یکی از قطب های گردشگری در دنیا بشمار می رود. از قرن هجدهم، پاریس یکی از مراکز عمده مالی، تجارت، مد، علم و هنر در کل اروپا بوده است. پاریس در سال 2016 تولید ناخالص داخلی 681 میلیارد یورو (850 میلیارد دلار) داشته است که 31 درصد تولید ناخالص داخلی فرانسه را تشکیل می دهد. در سال 2013-14،  پاریس سومین تولید ناخالص داخلی در جهان و بزرگترین تولید ناخالص ملی منطقه ای در اتحادیه اروپا را در اختیار خود داشته است.اما پاریس نه تنها از نظر اقتصادی بلکه از لحاظ گردشگری نیز نگین اروپاست. اگر شما نیز می خواهید به اروپا و شهر پاریس بروید توصیه می کنیم تا انتها مقاله همراه ما باشید.

برج ایفل

پاریس بدون این برج سمبولیک چیکار میکرد؟ برج ایفل توسط گاستاو ایفل به منظور یادبود انقلاب فرانسه ساخته شد.این برج در جریان نمایشگاه جهانی 1889 که در فرانسه برگزار شد,به نمایش درآمد.دارای 324 متر ارتفاع و یکی از پربازدید ترین مکان های دیدنی با بازدید تقریبا 7میلیون درسال.

اولین طبقه برج ایفلِ58 که شامل دو لول بود ,58متر دز زمین ارتفاع داشت و به همین عدد هم نامگذاری شده بود.طبقه دوم,یک منظره عالی از ارتفاع115متری داشتید.و سرانجام در طبقه سوم و ارتفاع 275 متری , می‌توانستید دفتر گاستاو ایفل را ببینید.برای اطلاع بیشتر باید بگم که میتوان از پله ها برای بالارفتن استفاده کرد. 

کلیسای نوتردام

یکی دیگر از نمادهای پاریس,کلیسای نوتردام است.همچنین بعنوان نوتردام هم شناخته می‌شود.یک کلیسای کاتولیک در نیمه شرقی شهر lie dela .این کلیسا بعنوان یکی از نمونه های معماری گوتیک فرانسوی,درفرانسه و اروپا شناخته میشود.ساخت آن در سال 1163 شروع و در سال 1345 به اتمام می‌رسد.سقف این کلیسا با مجسمه های مختلف و زیادی احاطه شده است.

موزه لوور

موزه لوور,پربازدید ترین موزه هنری درجهان است که در قلب پاریس واقع شده است,ساختمان تاریخی آن,مانند خانه های اسرارآمیز است.مساحت این موزه 210000مترمربع است که 60600مترمربع آن به نمایشگاه ها اختصاص دارد.درواقع موزه لوور در اواخر قرن دوازدهم و درزمان پادشاهی فیلبپ دوم یک ساختمان نظامی بوده است که بقایای آن دذ زیر زمین موزه قابل مشاهده است.

این مجموعه به هشت قسمت تقسیم شده است:

  • اشیای مصرباستان
  • اشیای قدیمی شرقی
  • رومیان,یونانیان و اتریشی ها
  • هنرهای اسلامی
  • مجسمه های قرون وسطی
  • رنسانس و مدرن
  • اشیای هنری
  • نقاشی ها
  • هنرهای گرافیکی 

دروازه سرباز گمنام| طاق پیروزی

به خاطر وجود طلسم معماری باستانی رومی,ناپلئون یک طاق نصرت طراحی کرد که به شکوه ارتش امپراطوری اشاره داشت.در قرن نوزدهم ساخته شد و در نوع خودش بزرگترین مجسمه ساخته شده است.مجسمه های برجسته ستون های خود را زینت می‌دهند. علاوه بر این,نام 558 سرباز و فاتح در بالای کمان حک شده است.همچنین پایین این مجسمه مقبره یک سرباز فرانسوی گمنام قراردارد.

تراس پانورامیک دربالای در یک منظره زیبا از پاریس را به نمایش گذاشته است.50متر ارتفاع,45مترطول و 22متر عمق,منحنی پیروزی درمکان de Etoile که قهرمان های الیزه را رهبری میکرد,قراردارد,نام مستعار آن,زیباترین کوچه باغ جهان میباشد.این مکان در 1.9کیلومتری بین مکان dela concorde و مجسمه منحنی پیروزی قراردارد.دراین مکان بوتیک های لوکس,مکان هدی سرگرمی ,کافه ها و رستوران های معروفی وجود دارد.  

قایق های تفریحی

بهترین را برای لذت بردن از "روشنایی های شهر"و داشتن یک شب رویایی , استفاده از قایق‌های تفریحی است.هنگامی که خورشید غروب می کند,بناهای تاریخی کم کم روشن میشوند.شما یک منظره وسیع پیش روی خود دارید و می توانید از زیبایی های پاریس لذت ببرید.برج ایفل,کلیسای نتردام,پونت الکساندر3 و خیلی جاهای دیگر.  

محله هنرمندان و کافه های معروف پاریس

مونتمارتر یک تپه با ارتفاع130 متر در شمال پاریس است که نام آن برگرفته شده از محله های اطراف آن است.این مکان در سال 1919 به افتخار قربانیان فرانسوی جنگ سال1870 ساخته شد.

اگر دراین ناحیه هستید از میدان ترتره که چند بلوک با باسیلیکا فاصله دارد,دیدن کنید.انجا تعداد زیادی هنرمند وجود دارد که از تروریست ها نقاشی می‌کشند یا کارهایشان را در معرض دید قرار می‌دهند.این میدان در واقع یادآور زمانی هست که مونتمارتر در اوایل قرن بیستم مرکز هنرهای مدرن بود.بسیاری از هنرمندان مثل پیکاسو و ونگوگ در این مکان کار کرده اند.espace salvador dali موزه ای است که به  نقاشی ها و مجسمه های این هنرمند اختصاص دارد,که میتوانید آن را کمی بالاتر از میدان ترتره پیدا کنید.  

کاخ ورسای پاریس

کاخ ورسای یکی از مشهورترین کاخ ها در فرانسه است.این مکان درقرن17 بعنوان نماد قدرت ارتش فرانسه و محل تظاهرات مردم فرانسه در اروپا,ساخته شد.ورسای از سال 1682 تا 1789 مرکز قدرت سیاسی پادشاه فرانسه بود.این مجموعه عظیم از ساختمان ها,باغات و تراس ها قطعا برای هر بازدیدکننده ای که به مکان های استثنایی,دکوراسیون های شاد,مبلمان و آثار طلا کاری شده ی مربوط به دوره رنسانس, علاقه دارد,جذاب خواهد بود.  

بخش لاتین-پارک لوکزامبورگ

بخش لاتین پاریس در سمت چی بانک سیتی اطراف سوربونه واقع شده است .دارای یک محیط دوست داشتنی که بیشتر دانشجوها آنجا سکونت دارند.بسیاری از موسسات آموزش عالی مشهور خانه ها و خوابگاه های دانشجویی خود را در این منطقه قرارداده اند.این بخش نام خود را از زبان لاتین میگیرد .زبانی که به یکباره در دانشگاه ها گسترش یافت و همینطور زبان آموزش بین المللی در قرون وسطی بود.

پارک لوگزامبورگ یک باغ شخصی بود که بعدها به روی عموم بازگشایی شد.این پارک در سال1612 بدستور ماری مدسیس به منظور همراهی کردن با مکان لوگزامبورگ ساخته شد.مرم پاریس معمولا این پارک را لوکو می نامند.اطراف این پارک را یک باغ احاطه کرده‌است که محل برگزاری مجلس سنا بوده است.این پارک توسط آندره لو نتر طراحی شده,قدم زدن در محیط و اطراف این باغ بسیار لذت بخش است.همچنین در این پارک میتوانید یک باغ گل,انواع درخت سیب, یک کندوی عسل, ویک گلخانه با مجموعه ای از ارکیده را پیدا کنید.در این مجموعه 106 مجسمه وجود دارد ,اما یکی از مجسمه های کتابخانه کم شده.همچنین3فواره زیبا که منظره خیره کننده‌ای را بوجود آورده اند.  

کاباره مولن روژ پاریس

مولن روژ یکی از کاباره های شناخته شده ی فرانسه و همچنین محل بوجود آمدن یکی از رقص های مشهور فرانسوی بنام cancan میباشد.واقع شده در نزدیکی مونتمارته و درقلب پیگاله که در سال 1889 توسط اولر و زیدلر ساخته شده است.رقص cancan درابتدا بعنوان یک رقص تحسین برانگیز دراین کاباره معرفی شد اما درحال حاضر دربسیاری از کشورها رواج دارد.امروره مولن روژ با توسعه دادن سرگرمی های خود,توریست های بسیاری را از سراسر جهان به طرف خود جذب می کند.نام و سبک این کاباره از دبگر کلوپ های موجود در سطح جهان (مثلا لاس وگاس) تقلید شده است.علاوه براین فیلم های بسیاری به شهرت این کاباره کمک کرده اند ، فیلم مولن روژ که توسط کمپانی بازمارک و با بازی نیکول کیدمن و ایوان مک گرگور که در سال 2001 ساخته شده از جمله این فیلمها میباشد.

نظری داده نشده


نظری بگذارید...