10 غذای محبوب جمهوری آذربایجان

اگر شما نیز از آن دسته گردشگران و توریست هایی هستید که صرفا سفر می کنید تا با فرهنگ های جورواجور غذایی موجود در کشورهای مختلف دنیا آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب از مجله گردشگری سِدره حتما با ما همراه شوید تا شما را با فهرستی از غذاهای محبوب جمهوری آذربایجان آشنا نماییم. لازم به ذکر است فرهنگ غذایی حاکم در بزرگترین کشور منطقه قفقار در قاره اروپا؛ یعنی جمهوری آذربایجان از شباهت های بسیار زیادی با فرهنگ غذایی ما ایرانیان و همچنین کشور ترکیه برخوردار است و این کشور به دلیل وجود 9 اقلیم مختلف آب و هوایی در خود، از قابلیت رشد و پرورش انواع و اقسام متریال های غذایی متنوع نیز بهره مند می باشد.

پیشنهاد مطالعه: فهرستی از خوشمزه ترین غذاهای روسیه

دوشبارا - Dushbara

عکسی از دوشبارا

این غذا نیز به شکل و شمایل پیراشکی هایی در ابعاد کوچکتر تهیه و سرو می شود و آن را از تفت دادن تکه های گوشت گوساله در ترکیبی از نمک و فلفل، سبزیجات معطر و همچنین پیاز آماده می کنند و سپس تکه گوشت های مورد نظر را در کنار تعدادی گوجه فرنگی در داخل خمیرهایی از قبل آماده شده قرار می دهند و آن ها را در مرحله آخر در داخل آب گوشت به مدت 10 دقیقه می گذارند تا بالاخره پخته شوند. لازم به ذکر است غذای دوشبارا در کنار یک ظرف کوچک از آب گوشت بایستی سرو شود. 

لاوانگی - Lavangi

عکسی از لاوانگی

این غذا یک خورش بسیار خوشمزه و زیبا برای پختن در مجالس رسمی و مهمانی های بسیار خاص و ویژه می باشد که می توان آن را بسته به سلیقه خود یا با مرغ شکم پُر تهیه نمایید و یا با ماهی شکم پُر! بد نیست بدانید آشپزهای کشور آذربایجان برای پُر کردن داخل مرغ و ماهی های خود از آلوبخارا، پیاز، گوجه سبز، گردو و همچنین کشمش استفاده می کنند که البته مصرف همگی این مواد نیز باز بسته به میل و سلیقه هر کسی دارد و می تواند بطور کلی از هیچ کدامشان بهره گیری نکرد.

تکه کباب - Tika kabab

عکسی از تکه کباب

تکه کباب یکی از محبوب ترین غذهای موجود در فرهنگ خورد و خوراک آذری ها می باشد که از قرار دادن تکه های گوشت گوسفندی در سسی مخصوص که آن نیز از مقداری سرکه، رب انار و پیاز درست می شود؛ تهیه می گردد. شایان به ذکر است که برای طعم دار کردن تکه های گوشت موجود در این غذا، می بایست قسمت های کوچک شده را برای چند ساعت در داخل سس نامبرده شده قرار دهید و سپس آن ها را به سیخ کشیده و بر روی منقل حسابی کباب نمایید.

کوفته آرزومان - Arzuman kyufta

عکسی از کوفته آرزومان

این نوع کوفته در سراسر جمهوری آذربایجان و البته اقصی نقاط کشور ترکیه از طرفداران پرشماری برخوردار می باشد؛ زیرا ماهیت اصلی کوفته آرزومان مربوط می شود به فرهنگ غذایی ترک ها که در اثر گذر زمان و بصورت تدریجی وارد فرهگ غذایی آذری ها شده است. برای پخت این نوع کوفته دوست داشتنی 2 روش سنتی و امروزی وجود دارد که با انتخاب هر کدام، در نهایت بایستی گوشت بره خود را با تعدادی تخم مرغ و کره ترکیب نمایید و سپس شکل استاندارد کوفته را که همچون گویی تو پُر می باشد را به آن بدهید و در نهایت نیز کوفته های خام خود را در داخل آب گوشت خود قرار دهید تا به خوبی پخته شود. لازم به ذکر است که آذری ها نیز همچون ما ایرانیان کوفته های خود را همراه با نان و سبزی تازه میل می کنند.

سبزی قرمه - Sabzi Qovurma

عکسی از سبزی قرمه

سبزی قرمه یکی از غذاهای مشترک ما ایرانیان با آذربایجانی های عزیز می باشد با این تفاوت کوچک که در فرهنگ غذایی ما از لیمو عمانی برای ترش کردن آن استفاده می کنند و به آن قرمه سبزی می گویند و در رژیم غذایی آذری از گوجه سبز برای این مظور در کنار سبزی های خیلی ریز شده استفاده می کنند و آن را سبزی قرمه می نامند. جالب است بدانید روش پخت هر دو خورش فوق العاده خوشمزه و محبوب نزد مردم هر دو کشور کاملا یکسان است و مردم کشور آذربایجان نیز خورش سبزی قرمه خود را در کنار بشقابی از برنج سرو می نمایند.

لوله کباب - Lyula kabab

عکسی از لوله کباب

لوله کباب درست همان کباب کوبیده ما ایرانیان است که در بسیاری از مواقع از خوردن آن در کنار برنج صرف نظر می کنیم و آن را با نان تازه و مقداری ریحان میل می کنیم. آذربایجانی ها نیز از وجود چنین غذایی در فرهنگ غذایی غنی خود برخوردار هستند و برای تهیه آن از گوشت تازه گوسفندی، مقداری ادویه و همچنین سبزیجات معطر استفاده می کنند و سپس آن را به سیخ کشیده، کبابی کرده و همراه با نان لواش می خورند.

بالیق - Balig

عکسی از بالیق

اگر روزی به جمهوری آذربایجان سفر کردید و فرصت خوردن غذایی به اسم بالیق را از دست دادید، مطمئن باشید خیلی زود از اینکه نتوانستید طعم جادویی این غذای اصیل آذربایجانی را امتحان نمایید، پشیمان خواهید شد! بالیق در حقیقت به ماهی کبابی ترش شده گفته می شود که در قدیم تنها از ماهی خاویار برای این غذا استفاده می کردند و اما امروزه می توان در سراسر جمهوری آذربایجان با رستوران ها و غذاخوری های مختلفی رو به رو شد که برای تهیه و پخت این غذای اصیل و مشترک ترکی و آذری از انواع دیگر ماهی های گوشتی و تازه دریایی نیز استفاده می کنند.

دلمه - Dolma

عکسی از دلمه

لازم است بدانید در فرهنگ غذایی جمهوری آذربایجان چیزی نزدیک به 25 تا 30 نوع غذای دلمه ای وجود دارد که بخش زیادی از آن ها درست همانند دلمه های ما ایرانیان هم پخته می شوند و هم با متریال های غذایی یکسانی مهیا می گردند. آذری ها برای پخت تعدادی از دلمه های خود تنها از برنج در کنار سبزیجات معطر استفاده می کنند و برای تعداد دیگری از این نوع غذاهای خوش ظاهر و فوق العاده خوشمزه خود نیز از ترکیب برنج با گوشت چرخ شده بهره گیری می نمایند و به همین خاطر خیلی سخت و حتی ممکن است خارج از حد انصاف باشد اگر ما بخواهیم نوع خاصی از غذای دلمه ای این کشور را به عنوان برجسته ترین غذای دلمه ای برای مردم آذربایجان بحساب بیاوریم.

قطاب - Qutab

عکسی از قطاب

اشتباه نکنید؛ قطاب در فرهنگ غذایی آذربایجانی ها یک نوع خاص از شیرینی نیست و در کمال تعجب و حیرتِ ما ایرانیان که در بسیاری از مواقع این غذای سنتی را با شیرینی مورد علاقه خودمان یعنی شیرینی قطاب یکی می پنداریم، غذایی است کاملا شبیه به پیراشکی های گوشتی که عموما از درست شدن خمیری با آرد، آب، مقداری اندکی نمک و همچنین تخم مرغ بوجود می آید و داخل آن را با انواع مختلفی از گوشت ها، پنیر محلی، کدو و سبزیجاتی همچون اسفناج پر می کنند و سپس خمیر تو پُر شده مورد نظر را در داخل ماهیتابه ای از روغن گذاشته و آن را سرخ می نمایند. فراموش نکنید که قطاب های اصیل و سنتی کشور آذربایجان بایستی حتما بصورت هلالی سرخ بشوند!

خاویار شیش کباب - Sturgeon Shish Kebab

عکسی از خاویار شیش کباب

این غذا از دسته غذاهای کبابی موجود در فرهنگ غذایی جمهوری آذربایجان است که از به سیخ کشیدن گوشت ماهی خاویار و کباب کردن آن تهیه می شود. لازم به ذکر است اصولا برای تهیه این نوع کباب لذیذ آذری، ابتدا گوشت ماهی خاویار را به تیکه های نگینی و کوچک تقسیم می کنند و سپس با اضافه کردن کمی نمک و فلفل و همچنین یک سس محلی ترش به آن، گوشت اسلایس شده را آماده کباب کردن می کنند. از جمله مواد غذایی که می توانید در کنار خاویار شیش کباب سرو نمایید، گوجه فرنگی و پیازِ کبابی می باشد و توصیه می کنیم که حتما اجازه دهید که این نوع کباب کمی به بو و طعم ذغالی آغشته شود.

در ادامه بخوانید: محبوب ترین غذاهای کشور گرجستان

نظری داده نشده


نظری بگذارید...